Derby jeszcze przed świętami. KPR Gminy Kobierzyce podejmie Zagłębie

17 Dec 2020 |

PGNiG Superliga kobiet wróciła do gry, co oznacza, że przed nami derby Dolnego Śląska! W 9. serii naprzeciw siebie staną medaliści z ubiegłego sezonu – KPR Gminy Kobierzyce oraz MKS Zagłębie Lubin. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 19 grudnia. Początek transmisji w zobacz.tv o godz. 18.

PGNiG Superliga kobiet wróciła do gry, co oznacza, że przed nami derby Dolnego Śląska! W 9. serii naprzeciw siebie staną medaliści z ubiegłego sezonu – KPR Gminy Kobierzyce oraz MKS Zagłębie Lubin. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 19 grudnia. Początek transmisji w zobacz.tv o godz. 18.

Mecz pierwotnie miał się odbyć 19 listopada, jednak w zespole gości wykryto przypadki zakażenia koronawirusem. Następnie reprezentacja Polski wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Danii. Derby zostaną więc rozegrane miesiąc później. To ostatnia odsłona PGNiG Superligi kobiet przed przerwą świąteczną.

Podczas ME w Danii w polskiej reprezentacji wystąpiło pięć zawodniczek z Zagłębia. Kapitanem kadry była Kinga Grzyb. Z orzełkiem na piersi zagrały również Joanna Drabik, Patrycja Świerżewska, Karolina Kochaniak oraz Adrianna Górna, która jest wiceliderką strzelczyń ligi.

W czołówce tabeli panuje spory ścisk. Trzy pierwsze lokaty zajmują drużyny z dorobkiem osiemnastu punktów, a o kolejności decyduje stosunek bramek rzuconych do straconych. Prowadzą Kobierki, które rozegrały jeden mecz więcej od pozostałych zespołów z podium. Tuż za nimi plasuje się Perła, trzecie jest Zagłębie.

W ósmej serii Miedziowe pokonały MKS Piotrcovię Piotków Trybunalski 35-32.

Do tej pory zespół z Lubina radzi sobie, jak co sezon, dobrze. Oczywiście nie obyło się bez potknięć, ale nieustająco trzymają się czołówki najwyższej klasy rozgrywkowej. Kolejne mecze pomagają w poprawie komunikacji i tak zwanym „zgraniu” czołowych postaci. Najmocniejsza strona Zagłębia to dobra obrona, szybkie wyprowadzanie akcji i zabójcze skrzydła. Musimy się więc skupić na odpowiednim podziale zadań w powrocie do obrony – powiedziała przed spotkaniem rozgrywająca Kobierek, Małgorzata Buklarewicz.

Kobierzyczanki są obecnie w dobrej formie. Nie przegrały spotkania od końca września i dzięki wygranej z Ruchem utrzymują serię pięciu zwycięstw. Ostatnio na ligowe parkiety podopieczne Edyty Majdzińskiej wybiegły ponad miesiąc temu. Wówczas, mimo słabszej pierwszej połowy, ostatecznie pokonały Niebieskie w ich własnej hali 31-22.

Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie trójkolorowych jest Zorica Despodovska. Trudny do zatrzymania jest również duet skrzydłowych Janas – Wiertelak, a między słupkami wysoką skuteczność obron utrzymuje Beata Kowalczyk.

Od poprzedniej konfrontacji minęły trzy miesiące i śmiało można powiedzieć, że nasz zespół idzie do przodu. Pierwszą rundę oceniamy pozytywnie. Zwycięską ręka wyszłyśmy ze spotkań, które miałyśmy wygrać, aby walczyć o powtórzenie sukcesu z zeszłego sezonu. Do meczu z Zagłębiem Lubin podchodzimy „bojowo”. Jeżeli myślimy o medalu to mecze na własnym parkiecie musimy wygrywać – podkreśla Buklarewicz.

W najwyższej klasie rozgrywkowej obie drużyny mierzyły się ze sobą dwunastokrotnie. Trzy razy górą były podopieczne Edyty Majdzińskiej. W tym sezonie, w pierwszej rundzie, lepsze okazały się lubinianki, ktore wygrały 24-19.

Transmisja w zobacz.tv: https://www.zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/625-kpr-gminy-kobierzyce-mks-zaglebie-lubin.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin
sobota, 19 grudnia 2020, godz. 18
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 w Kobierzycach