Puchar jedzie do Kobierzyc

29 Aug 2020 |

Kobierzyczanki wygrały sobotni Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. W finale podopieczne Edyty Majdzińskiej pokonały EKS Start Elbląg 30-26 i zajęły pierwsze miejsce.

Kobierzyczanki wygrały sobotni Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. W finale podopieczne Edyty Majdzińskiej pokonały EKS Start Elbląg 30-26 i zajęły pierwsze miejsce.

Kobierki rozpoczęły zmagania od pojedynku z gospodyniami turnieju, które na co dzień występują w pierwszej lidze. Barwy MKS-u reprezentuje obecnie była zawodniczka drużyny z Kobierzyc, Jagoda Linkowska. Trójkolorowe w niecałe dziesięć minut wypracowały przewagę 6-1 i sukcesywnie ją powiększały. Po zmianie stron dystans pomiędzy obiema drużynami jeszcze się zwiększał. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 34-9, a MVP po stronie Kobierzyc wybrano Karolinę Wicik.

W drugim półfinale EKS Start Elbląg pokonał drugi zespół z zaplecza PGNiG Superligi Kobiet, UKS Varsovię Warszawa 37-29, dzięki czemu awansował do finału turnieju.

Ten mecz był znacznie bardziej zacięty. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał remis po 5. Wówczas zawodniczki Edyty Majdzińskiej trafiły trzy razy z rzędu. Twarda obrona pozwalała im wyprowadzać kontrataki, które kończyła Mariola Wiertelak. Elblążanki złapały wiatr w żagle i nie tylko odrobiły straty, ale i wyszły na prowadzenie 10-9. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do podopiecznych Edyty Majdzińskiej. Wynik na 16-13 ustaliła rzutem z podłoża Małgorzata Buklarewicz.

Druga część spotkania była kontrolowana przez kobierzyczanki. Wciąż skuteczna była kontra, dobrze funkcjonowała również współpraca z kołem. W drużynie przeciwniczek wyróżniającą się zawodniczką była Magdalena Stapurewicz, której rzuty sprawiały wiele trudności Basi Zimie. Po trzech z rzędu trafieniach Natalii Janas KPR prowadził już sześcioma bramkami. Elbląg zmniejszył jednak różnicę i spotkanie zakończyło się wynikiem 30-26. MVP spotkania po stronie Kobierzyc została Monika Koprowska.

Klasyfikacja końcowa:
1. KPR Gminy Kobierzyce
2. EKS Start Elbląg
3. UKS Varsovia Warszaw
4. MKS PR URBIS Gniezno

MKS PR URBIS Gniezno – KPR Gminy Kobierzyce 9-34 (5-14)
KPR: Zima, Kowalczyk – Jakubowska 3, Kucharska 2, Ilnicka 1, Tomczyk 4, Buklarewicz 5, Janas 2, Kuriata, Wiertelak 3, Kozioł, Ważna 1, Ivanović 1, Koprowska 2, Despodovska 2, Wicik 5, Michalak 3.

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg 30-26 (16-13)
KPR: Zima, Kowalczyk – Jakubowska, Kucharska 1, Ilnicka 1, Tomczyk, Buklarewicz 5, Janas 5, Kuriata, Wiertelak 5, Kozioł, Ważna 1, Ivanović 4, Koprowska 1, Despodovska 3, Wicik 4, Michalak.