Przekaż 1,5% podatku


Od 2007 roku mamy możliwość przekazywania 1,5% podatku na organizacje pożytku publicznego, każdy z sympatyków sportu ma realną szansę wsparcia sekcji KPR Kobierzyce i naszych najmłodszych zawodniczek. KPR prowadzi zbiórkę z pomocą Fundacji Sportowcy Dzieciom. Wszystkie zebrane środki posłużą utrzymaniu sekcji dziecięcych naszego klubu.

Podczas roku szkolnego nasze dzieci szlifują swoje umiejętności i charakter w 7 sekcjach, działających na terenie Gminy Kobierzyce i Jordanów Śląski a w wakacje jeżdżą na sportowy wypoczynek. Naszą misją jest popularyzacja wśród dzieci piłki ręcznej, jako aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Pokazujemy dzieciom, że można czerpać radość z działania w grupie, ruchu i aktywności fizycznej. Stawiamy na pozytywną energię i wspólna zabawę, wyniki sportowe nie są dla nas najważniejsze.

Z sekcji dziecięcych KPR Kobierzyce wywodzi się większość obecnych zawodniczek naszej pierwszej drużyny, jej kapitan Marta Dąbrowska, a także otrzymujące regularne powołania do polskiej kadry narodowej: Mariola Wiertelak i Kinga Jakubowska. Dajmy szansę ich następczyniom !

Wesprzeć dzieci KPR Kobierzyce może każdy podatnik w tym też emeryci i renciści. Jak to zrobić ? Szczegółowe instrukcje poniżej:

Jak przekazać 1,5 % podatku dla KPR Kobierzyce ? 

Wystarczy wpisać odpowiednie dane swoim zeznaniu podatkowym:

Nr KRS: 0000457030
Cel szczegółowy: KPR Kobierzyce (726)

Korzystając ze szczegółowo wyjaśnionych poniżej dostępnych form rozliczeń:
samodzielnie, e-PIT, deklaracja przekazania 1% przez emeryta i rencistę:

1. e-Pit. Korzystając z usługi e -PIT klikając tutaj uzyskasz szczegółowe instrukcje użycia e-PIT

 

2. Możesz przekazać 1% podatku dla wybranej przez siebie OPP za pomocą PIT-OP, jeśli:

- jesteś emerytem lub rencistą,
- dostałeś od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A za 2018 r.,
- nie uzyskałeś w 2018 r. innych dochodów, które powinieneś wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36.

Wystarczy złożyć krótkie oświadczenie PIT-OP.  W oświadczeniu PIT-OP wskazujesz tylko numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego tej OPP, której chcesz przekazać 1% swojego podatku. I tyle — resztę za ciebie zrobi urząd skarbowy.

Formularz oświadczenia dla emerytów i rencistów do złożenia w urzędzie skarbowym:

PIT-OP złożysz w formie elektronicznej lub papierowej na poniższych formularzach:

Kiedy należy złożyć oświadczenie ? 

Od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.


DAROWIZNA
Klikając tutaj możecie przekazać na zajęcia sportowe naszych dzieci dowolną kwotę darowizny, wybierając z listy rozwijanej “Wybierz podopiecznego” KPR Gminy Kobierzyce.

Pamiętajcie, że każdą darowiznę możecie również odpisać sobie od podatku!

Dodajmy, że zebrane w formie darowizny pieniądze zostaną zgromadzone na subkoncie Fundacji „Sportowcy Dzieciom”. Korzystając ze zgromadzonych środków fundacja, według wskazań KPR Kobierzyce będzie bezpośrednio opłacać takie działania jak zakup sprzętu, wyjazdy na turnieje, organizację imprez promocyjnych sportu naszych dzieci.

Dziękujemy!