„Naszym celem jest zwycięstwo” – zapowiedź meczu w Lubinie

6 лист. 2019 |

PGNiG Superliga nie zwalnia tempa. Przed nami 9. seria spotkań, a najciekawszym z nich będzie starcie Zagłębia Lubin z KPR-em Kobierzyce.

PGNiG Superliga nie zwalnia tempa. Przed nami 9. seria spotkań, a najciekawszym z nich będzie starcie Zagłębia Lubin z KPR-em Kobierzyce.

Lubinianki plasują się na drugim miejscu w tabeli. Do tej pory przegrały trzy mecze – z Mistrzyniami Polski, kobierzyczankami oraz EUROBUDEM JKS Jarosław. Porażka spowodowała, że do prowadzącej Perły Lublin tracą już dziewięć punktów i ich sytuacja w kontekście walki o złoty media sezonu 2019/2020 robi się coraz trudniejsza.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej w ostatnim czasie odnotowały dwa zwycięstwa. Na zakończenie pierwszej rundy jako jedyne pokonały jarosławianki na ich własnej hali, a w ubiegłą niedzielę zrewanżowały się Piotrcovii, wygrywając 24-21. KPR zajmuje w ligowej stawce najniższy stopień podium, mając na swoim koncie, podobnie jak Zagłębie, piętnaście punktów. Rezultat piątkowego starcia będzie więc bardzo istotny.

W pierwszych derbach górą były kobierzyczanki. Spotkanie w Kobierzycach zakończyło się wynikiem 27-26. Bilans wszystkich spotkań przemawia jednak na korzyść gospodyń, które z dziewięciu pojedynków aż sześciokrotnie wychodziły zwycięsko.

  • Niejednokrotnie już się mierzyliśmy z Zagłębiem i dobrze znamy ich mocne, jak i słabe strony, które będziemy chciały wykorzystać w meczu. Na pewno ogromną zaletą jest kontra. Jeśli nie będziemy popełniać błędów w ataku i skutecznie przeprowadzać akcje, to wyeliminujemy ten element. Kolejny ich atut to skuteczne skrzydła. To drużyna składającą się z zawodniczek, które wychodzą poza schemat grania i są groźne na boisku. Zagłębie jest bardzo podrażnione po przegranej w Jarosławiu i na pewno chce zmazać plamę, odrobić punkty. Dodatkowo są to derby, które zawsze przynoszą wiele emocji. Pojedynek w pierwszej rundzie wygrałyśmy i tutaj też naszym celem jest zwycięstwo. – zapowiada Julia Walczak, rozgrywająca KPR-u.

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce
piątek, 8 listopada, godz. 18:30
Hala RCS w Lubinie, ul. Odrodzenia 28b

Pozostałe spotkania:
1. MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów
2. EKS Start Elbląg – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
3. Młyny Stoisław Koszalin – EUROBUS JKS Jarosław