„Stać nas na zwycięstwo z Zagłębiem” – zapowiedź sobotnich derbów

11 вер. 2019 |

W sobotę w Kobierzycach dojdzie do najciekawszego pojedynku drugiej serii PGNiG Superligi Kobiet. Przy Dębowej 20 zmierzą się ze sobą podopieczne Edyty Majdzińskiej i Bożeny Karkut.

W sobotę w Kobierzycach dojdzie do najciekawszego pojedynku drugiej serii PGNiG Superligi Kobiet. Przy Dębowej 20 zmierzą się ze sobą podopieczne Edyty Majdzińskiej i Bożeny Karkut.

Miedziowe to wicemistrzynie Polski i zdobywczynie krajowego pucharu. Będzie to dla nich pierwsze spotkanie w lidze, gdyż w ubiegły weekend walczyły w EHF Cup, gdzie pokonały bardzo pewnie Metalurg Skopje. Zaległy mecz z beniaminkiem, zespołem z Jarosławia, przełożony został na październik.

-Zagłębie to przeciwnik wyróżniający się kombinacyjną grą w obronie, która wybija z rytmu i zmusza do popełniania błędów – mówi Ola Kucharska. – Mają bardzo szybkie skrzydła, które bez wątpienia są ich największym atutem. Mocny punkt stanowi również Patricia Matieli. To środkowa, która dużo widzi, dobrze rozprowadza piłkę, a w trudnych momentach potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność.

Kobierzyczanki niezbyt udanie rozpoczęły sezon. Na inaugurację przegrały jedna bramką z Piotrcovią i zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli.

-Myślę, że w sobotę musimy zagrać na większym luzie. Jesteśmy u siebie i ściany powinny nam pomagać, a nie sprawiać, że denerwujemy się jeszcze bardziej. Wiem, że stać nas na zwycięstwo z Zagłębiem, ale musimy wyjść na boisku dużo spokojniejsze. Liga nie będzie łatwa, bo każdego przeciwnika poznajemy od nowa. Zupełnie inaczej gra się w sparingach. Lubinianki po przegranym meczu w okresie przygotowawczym będą chciały nam coś udowodnić, więc trzeba się nastawić na mocne granie z ich strony. Na pewno początek meczu będzie trudny i będzie wymagał od nas dużej konsekwencji w działaniu – dodaje rozgrywająca KPR-u.

Do tej pory drużyny mierzyły się ze sobą w najwyższej klasie rozgrywkowej ośmiokrotnie. Dwa razy zwycięsko z tych starć wychodziły trójkolorowe.

Popularny slogan o tym, że 'derby rządzą się swoimi prawami’ pasuje w tym wypadku idealnie. Lubin jest, co prawda, faworytem, aczkolwiek rezultat sobotniego pojedynku może być różny. Jedno jest za to pewne – emocji nie zabraknie!


KPR Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin
sobota, 14 września, godz. 17
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 w Kobierzycach

Pozostałe spotkania;

  1. MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – EKS Start Elbląg
  2. SPR JKS Jarosław – Piłka Ręczna Koszalin
  3. KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin