Alicja Szemplińska prezentuje oficjalną piosenkę 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej

18 лист. 2022 | Komunikaty

Utwór nosi tytuł „Stick Together”, czym wprost nawiązuje do hasła towarzyszącego Mistrzostwom i zachęca do współpracy zespołowej.

Utwór nosi tytuł „Stick Together”, czym wprost nawiązuje do hasła towarzyszącego Mistrzostwom i zachęca do współpracy zespołowej.

„Stick Together opowiada o tym, że siła jest w nas i razem możemy zrobić wszystko, możemy osiągnąć sukces i wygraćmówi Alicja Szemplińska. „Bardzo bym chciała, aby ten utwór zagrzewał do walki i dodawał poweru sportowcom. Wiem, ile czasu, poświęcenia i pracy kosztuje przygotowanie się do takich zawodów i naprawdę podziwiam wszystkich, którzy będą grali na polskich i szwedzkich boiskach w styczniu”.

Tak, jak Mistrzostwa mają dwóch organizatorów, tak samo piosenka została stworzony przez polsko-szwedzki duet. „Stick Together” powstało ze szwedzkim producentem Joakimem Buddee, odpowiedzialnym m.in. za platynowy album Margaret „Add The Blonde” z 2014 roku oraz Jade Ell, autorką tekstów. „Pobyt w Sztokholmie to był dla mnie bardzo inspirujący czas. Podczas naszych sesji powstało kilka utworów, ale jednogłośnie czuliśmy, że Stick Together to będzie to” wspomina Alicja.

„Mistrzostwa organizują dwa kraje, które dzieli morze, więc kluczem do sukcesu – podobnie, jak w sporcie – będzie praca zespołowa. Chcemy trzymać się razem: jako organizatorzy, kibice, przyjaciele piłki ręcznej. Wierzymy, że utwór przygotowany przez Alicję i Joakima trafi przede wszystkim do młodszej grupy odbiorców i pomoże w budowie zainteresowania turniejem, który jest największym wydarzeniem w dziejach polskiej piłki ręcznej” mówi Dyrektor Turnieju Grzegorz Gutkowski.

Mecz oraz Ceremonia Otwarcia odbędą się 11 stycznia w katowickim Spodku. Alicja pierwszy raz wykona wówczas utwór Stick Together na żywo, a Polacy o 21:00 zmierzą się z mistrzami olimpijskim Francuzami. Mecze finałowe oraz Ceremonia Zamknięcia imprezy odbędą się 29 stycznia przed 20-tysięczną widownią na stadionie w Sztokholmie.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Sprzedaż wejściówek trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.