Bez punktów, ale po dobrym meczu. Młodziczki przegrały w Świebodzicach

8 жовт. 2020 |

W czwartek kobierzyczanki zainuagurowały nowy sezon Dolnośląskiej Ligi Młodziczek. Podopieczne Beaty Skalskiej rozegrały w Świebodzicach dobry mecz, jednak musiały uznać wyższość tamtejszego MKS-u Victoria. Spotkanie zakończyło się wynikiem 33-17.

W czwartek kobierzyczanki zainuagurowały nowy sezon Dolnośląskiej Ligi Młodziczek. Podopieczne Beaty Skalskiej rozegrały w Świebodzicach dobry mecz, jednak musiały uznać wyższość tamtejszego MKS-u Victoria. Spotkanie zakończyło się wynikiem 33-17.

Miałyśmy kilka bardzo ciekawych zagrań, z których jestem zadowolona. Niestety popełniłyśmy też bardzo dużo prostych błędów technicznych, z czego przeciwnik zdobywał łatwe bramki z konrataku. Dlatego też wynik jest taki, a nie inny. Mimo wszystko jestem dobrej myśli i wiem, że zespół ma duży potencjał i będziemy starały się go wykorzystać w każdym kolejnym meczu – popdsumowała spotkanie trenerka zespołu, Beata Skalska.

Wynik meczu otworzyła zawodniczka gospodyń, Natalia Borowiec. Szybko ospowiedziały jednak trójkolorowe. Piłkę do siatki posłała Izabela Siarkowska. Następnie MKS zaczął zdobywać bramki seriami i powoli przejmował kontrolę na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16-10.

Po zmianie stron sytuacja się nie zmieniła. Victoria nadal była lepszym zespołem, ale Kobierki rozgrywały dobre spotkanie. Najskuteczniejszą zawodniczką była Nikola Wronkowska, Beata Skalska była jednak zadowolona z postawy wszystkich swoich podopiecznych. Ostatecznie przegrały one 17-33.

Przede wszystkim chciałam pogratulować dziewczynom walki i ambicji. Wiedziałyśmy, że jedziemy do bardzo mocnego przeciwnika, a mimo wszystko dziewczyny podjęły rękawicę. Tak naprawdę to nasz pierwszy mecz w nowym ustawieniu, ponieważ nie grają już z nami dziewczyny z rocznika 2005, które przeszły do juniorki młodszej. Większość dziewczyn pierwszy raz spędziła tak dużo minut na parkiecie i myślę, że to była dla nich dobra lekcja. Pojechałyśmy w 10 osobowym składzie, 2 zawodniczki są chore, 2 zgłaszamy dopiero do ligi więc w kolejnym meczu szersza ławka pozwoli nam bardziej rotować składem i siłami – dodaje Skalska.

W kolejnym meczu Kobierki podejmą UKS Jedynkę Ziębice.

Patronem sekcji dziecięcych jest Bank Spółdzielczy w Kobierzycach, Orient Palace, Kwiaciarnia Nerina Anetta Józak oraz Suzuki JM Auto Wrocław.

MKS Victoria Świebodzice – piłka ręczna – KPR Kobierzyce 33-17 (16-10)
MKS: Serafin – Szczepanik 9, Adamska 6, Dołhań 4, Borowiec 3, Barna 2, Beliak 2, Kaczmarczyk 2, Wawrzynowska 2, Gredes 1, Nadrowska 1, Szulc 1, Burek, Fundakowska, Walczak, Głowacka
Karne: 3/3
Kary: 4 min. (Borowiec, Wawrzynowska)
KPR: Leśniak, Wronkowska 7, Bejmowicz 3, Rybczyńska 2, Siekańska, Siarkowska 1, Dobrzyniecka 3, Gustafiak 1, Niżyńska.
Karne: 2/2
Kary: 2 min. (Siarkowska)

https://www.facebook.com/kprkobierzyce/photos/a.391326517698993/1945396802291949