Bezbłędna runda Kobierek

7 лют. 2021 |

KPR Gminy Kobierzyce pokonał w 14. serii spotkań zespół z Koszalina 30-21. Dzięki kompletowi zwycięstw w drugiej rundzie kobierzyczanki umocniły się na fotelu widelidera ligi.

KPR Gminy Kobierzyce pokonał w 14. serii spotkań zespół z Koszalina 30-21. Dzięki kompletowi zwycięstw w drugiej rundzie kobierzyczanki umocniły się na fotelu widelidera ligi.

Zaczęło się od błędów obu drużyn, a kilka udanych interwencji już na samym początku odnotowały bramkarki – Beata Kowalczyk oraz Aleksandra Krebs. Pierwszą bramkę w 3’ zdobyły koszalinianki i to one po chwili miały przewagę (1-3 w 7’). Podopieczne Edyty Majdzińskiej odrobiły straty, a zespół na prowadzenie wyprowadziła Kinga Jakubowska (4-3 w 9’). O czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych.

Twarda gra w obronie obu zespołów skutkowała dwumitowymi wykluczeniami. Dodatkowo koszalinianki skutecznie uniemożliwiały gospodyniom wyprowadzanie kontrataków. Walka była wyrównana, jednak to Młyny goniły wynik (8-7 w 21’). Ciężar zdobywania bramek w szeregach KPR-u wzięły na siebie Natalia Janas, która w pierwszej odsłonie zapisała się w protokole pięciokrotnie oraz Jakubowska z dorobkiem czterech trafień. Wśród gości najskuteczniejsza była Ania Mączka. Przed zmianą stron w lepszej sytuacji były Kobierki, które prowadziły 13-11.  

Po przerwie KPR włączył wyższy bieg i odskoczył na cztery oczka (15-11 w 35’). Kobierzyczanki przyspieszyły swoją grę, a agresywniejsza postawa w obronie zmuszała przeciwniczki do błędów. Młyny Stoisław miały problem z budowaniem akcji ofensywnych, skutkiem czego przez kwadrans zdobyły cztery bramki  (23-18 w 45’)

W dobrej dyspozycji w zespole trójkolorwych była również Ola Kucharska, dzięki której Kobierzyce prowadziły w 49’ już 25-18. W ostatnich dziesięciu minutach przyjezdne próbowały zmniejszać straty, ale nie zdołały odminić losów spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 30-21.

Kobierki zakończyły drugą rundę z kompletem zwycięstw i na półmetku sezonu są wiceliderem PGNiG Superligi kobiet. Koszalinianki za to plasują się na piątym miejscu.

MVP zespołu gospodyń wybrano Olę Kucharską, w zespole Młynów wyróżniono Darię Somionkę. Nagrody dla najlepszych zawodniczek meczu ufundował partner PGNiG Superligi kobiet, marka Lirene.

KPR Gminy Kobierzyce – Młyny Stoisław Koszalin 30-21 (13-11)
KPR:  Kowalczyk, Zima – Kucharska 5, Ilnicka 1, Buklarewicz 2, Janas 6, Wiertelak 2, Ważna 2, Ivanović 1, Koprowska 1, Despodovska 1, Michalak, Mokrzka, Wicik, Jakubowska 7, tomczyk
Karne: 2/3
Kary: 4 min.

Młyny Stoisław: Zimny,Krebs, Filończuk – Smolinh , Haric 2, Rycharska 2, Zagrajek 2, Mączka 4, Kowalik 2, Borysławska 2, Volovnyk 2, Andriichuk 3, Somionka 2, Nowicka
Karne: 1/1
Kary: 12 min.