Bezbłędne Kobierki

10 квіт. 2022 |

KPR Gminy Kobierzyce pokonał we własnej hali outsidera PGNiG Superligi kobiet, Suzuki Koronę Handball Kielce 31-20. Wicemistrzynie Polski przez całe spotkanie systematycznie budowały przewagę, a wygrana pozwoli im utrzymać trzecie miejsce w ligowej tabeli.

KPR Gminy Kobierzyce pokonał we własnej hali outsidera PGNiG Superligi kobiet, Suzuki Koronę Handball Kielce 31-20. Wicemistrzynie Polski przez całe spotkanie systematycznie budowały przewagę, a wygrana pozwoli im utrzymać trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Wynik spotkania otworzyła Zorica Despodovska (1-0 w 1’). Kobierzyczanki znacznie lepiej radziły sobie w defensywie, skutkiem czego łatwiej było im zdobywać bramki. Mecz od początku układał się po myśli ekipy Edyty Majdzińskiej – po trafieniu Aliony Shupyk było 3-1, a chwilę później Paulina Ilnicka podwyższyła wynik na 6-3 (9’).

Przyjezdne wypracowywały sobie akcje, ale miały problem z pokonaniem dobrze spisujących się bramkarek wicemistrzyń Polski – zarówno Beata Kowalczyk, jak i Basia Zima spisywały się bardzo dobrze (11-5 w 16’). To pozwalało na wyprowadzanie kontr, w których praktycznie bezbłędne były skrzydłowe Kobierek, które w pierwszej połowie trafiły łącznie osiem razy.

Wyróżniająca się postacią w ekipie Korony Handball były z pewnością Magda Więckowska i Juliane Costa Pereira. Mimo wielu ciekawych akcji kielczanki schodziły na przerwę ze stratą ośmiu bramek (19-11).

Po zmianie stron kobierzyczanki nie odpuszczały i systematycznie powiększały przewagę. Grały dużo szybciej, czym zmuszały rywalki do popełniania wielu błędów i zamieniały je na trafienia (24-13 w 37’). Szczególnie aktywny był duet Despodovska-Buklarewicz, który dominował po lewej stronie boiska (26-15 w 41’).

Mniej więcej na dwadzieścia minut przed końcem spotkania czerwoną kartką ukarany został Paweł Tetelewski. Trener Korony kwestionował decyzje sędziowskie i został wykluczony ze spotkania. Jego zespół ambitnie walczył, ale nie zdołał zmienić losów meczu (29-18 w 52’), Praktycznie równo z końcowką syreną wynik spotkania ustaliła Natalia Janas. Ostatecznie kielczanki przegrały 31-20.

MVP meczu wybrano Zoricę Despodovską, a najlepszą zawodniczką drużyny gościń została Magda Więckowska.

Kobierki są obecnie trzecie. Przed świąteczną przerwą, w czwartek, czeka je starcie z MKS-em FunFloor Perłą Lublin w półfinale PGNiG Pucharu Polski. Korona jest w tabeli ostatnia.

KPR Gminy Kobierzyce – Suzuki Korona Handball 31-20 (19-11)

KPR: Kowalczyk, Zima – Olek 1, Kucharska, Ilnicka 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 6, Janas 5, Kozioł 4, Ważna 2, Despodovska 8, Shupyk 1, Wicik 1, Macedo, Ivanović.
Karne: 5/6
Kary: 10 min. (Kucharska x3, czerw. kartka w 49’, Wicik x2)
Korona: Chojnacka, Hibner – Chodakowska, Gliwińska 2, Staszewska 1, Więckowska 5, Jasińska 3, Kowalczyk 4, Rosińska 3, Costa Pereira 2, Kędzior
Karne: 3/4
Kary: 4 min. (Jasińska, Kowalczyk)