Czas na dolnośląskie derby!

17 жовт. 2021 |

Na zakończenie pierwszej rundy zmagań w PGNiG Superlidze kobiet kibiców czeka hit serii – mecz KPR-u Gminy Kobierzyce z MKS-em Zagłębiem Lubin. Starcie wicemistrzyń z obrończyniami tytułu zaplanowano na wtorek, 19 października. Transmisja w TVP Sport.

Na zakończenie pierwszej rundy zmagań w PGNiG Superlidze kobiet kibiców czeka hit serii – mecz KPR-u Gminy Kobierzyce z MKS-em Zagłębiem Lubin. Starcie wicemistrzyń z obrończyniami tytułu zaplanowano na wtorek, 19 października. Transmisja w TVP Sport.

MKS Zagłębie Lubin to obecnie lider tabeli. Mistrzynie Polski po sześciu spotkaniach mają na swoim koncie piętnaście punktów i zaledwie jedną porażkę. Przed reprezentacyjną przerwą podopieczne Bożeny Karkut uległy wysoko MKS-owi FunFloor Perle Lublin 22-31, a w minionej serii pokonały na własnym parkiecie Młyny Stoisław Koszalin 37-22.

Do Miedziowych po ubiegłym sezonie dołączyła Kinga Jakubowska, była zawodniczka Kobierek oraz obecnie kontuzjowana Aneta Łabuda. Uraz leczy również jednak z podstawowych zawodniczek MKS-u, Patrycja Świerżewska. Najskuteczniejsze w ataku Zagłębie są właśnie Jakubowska oraz dwie skrzydłowe – Adrianna Górna oraz Daria Zawistowska.

Kobierzyczanki zanotowały ostatnio dwie wyjazdowe porażki – najpierw uległy Młynom Stoisław Koszalin, a w piątek musiały uznać wyższość EUROBUDU JKS Jarosław. Mimo pogoni w końcówce spotkania KPR-owi nie udało się zmienić losów spotkania i to jarosławianki wygrały 26-25. Tym samym Kobierki zajmują w ligowej tabeli drugą pozycję, wyprzedzając trzeci Lublin (jeden rozegrany mecz mniej).

– Niestety te dwie porażki mocno nas dotknęły. Nie zagrałyśmy na poziomie, który chcemy prezentować i na jakim potrafimy grać. To były bardzo słabe mecze w naszym wykonaniu. Straciłyśmy bardzo ważne punkty i taka sytuacja nie może już się przytrafić ponownie. Obecnie jesteśmy po analizie tych spotkań. Zostało mało czasu na przygotowania do następnego meczu. Musimy się szybko zregenerować i grubą kreska odciąć to co było – komentuje rozgrywająca drużyny z Kobierzyc, Aleksandra Tomczyk.

Dotychczas oba zespoły mierzyły się ze sobą piętnaście razy. Bilans bezpośrednich spotkań przemawia na korzyść Miedziowych, które wychodziły z nich zwycięsko dziesięciokrotnie. Bilety na wtorkowe derby dostępne są jedynie w serwisie ticketik.pl.

– Drużyna Zagłębia kolejny sezon prezentuje bardzo wysoki poziom, na każdej pozycji mają zawodniczki, które stanowią duże zagrożenie. My na pewno musimy zagrać dobrze w obronie i wyprowadzać kontry oraz nie popełniać prostych błędów w ataku. Czeka nas ciężkie spotkanie ale zrobimy wszystko, żeby wrócić na dobre tory i żeby punkty zostały na hali przy Dębowej – kończy Tomczyk.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin
wtorek, 19 października, godz. 16:20

Transmisja TVP Sport
Bilety dostępne tutaj