Czas na zaległe starcie z Jarosławiem

29 жовт. 2020 |

W najbliższą sobotę, 31 października, rozegrany zostanie zalegly mecz 5. serii PGNiG Superligi Kobiet, w którym KPR Gminy Kobierzyce podejmie EUROBUD JKS Jarosław. Spotkanie zaplanowano na godz. 17, a transmisję przeprowadzi Zobacz.tv.

W najbliższą sobotę, 31 października, rozegrany zostanie zalegly mecz 5. serii PGNiG Superligi Kobiet, w którym KPR Gminy Kobierzyce podejmie EUROBUD JKS Jarosław. Spotkanie zaplanowano na godz. 17, a transmisję przeprowadzi Zobacz.tv.

JKS zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli. Zawodniczki z Podkarpacia mają na swoim koncie zaledwie jeden punkt, który zdobyły w starciu z Młynami Stoisław Koszalin. W ubiegły weekend musiały uznać wyższość Zagłębia Lublin. Wicemistrzynie Polski wygrały w Jarosławiu 30:22.

Przed sezonem zespół prowadzony przez Reidara Moistada wzmocniły m.in. Sylwia Matuszczyk i Valentina Nestiaruk, które poprzednio występowały w MKS-ie Perle Lublin. Zakontraktowano także Aleksandrę Zimny (Volda HK – Norwegia). Niedawno klub poinformował o pozyskaniu Zuzanny Mikosz z pierwszoligowego MTS-u Żory.

Nasz najbliższy rywal to zespół, w którym młodość miesza się z doświadczeniem. Dołączyło do nich kilka młodych, perspektywicznych zawodniczek, ale również takie, które już od lat prezentują wysoki poziom. Na pewno sporym problemem będzie dla jarosławianek przerwa w grze spowodowana zakażeniami koronawirusem. Drużyna była wyłączona z treningów przez dwa tygodnie, co widoczne było podczas starcia z Zagłębiem – mówi rozgrywająca Kobierek, Ola Kucharska.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej plasują się tuż za ligowym podium. Do prowadzących Mistrzyń Polski tracą sześć punktów, do trzeciej Piotrcovii dwa oczka. W tym sezonie wygrały trzy mecze. W poprzednim spotkaniu pokonały we własnej hali EKS Start Elbląg 32:25. Świetny występ zanotowała wówczas Zorica Despodovska, a także skrzydłowe zespołu – Mariola Wiertelak oraz Natalia Janas.

Musimy zwrócić uwagę na środek pola, ponieważ JKS bardzo często wykorzystuje swoją kołową. Na tej pozycji występuje Sylwia Matuszczyk, która stanowi duże zagrożenie w ataku i każde spotkanie kończy z kilkubramkowym dorobkiem. Groźna jest również druga linia. Jarosław jest jednak wytrącony z rytmu meczowego i tutaj będziemy szukać swojej dodatkowej przewagi – dodaje „Kuki”.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą dotąd dwukrotnie. Ze wszystkich spotkań zwycięsko wychodziły kobierzyczanki.

Transmisja w Zobacz.tv: https://www.zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/605-kobierzyce-jaroslaw

KPR Gminy Kobierzyce – EUROBUD JKS Jarosław
sobota, 31 października, godz. 17
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 w Kobierzycach