Dziesiąta wygrana w sezonie – Piotrcovia pokonana

5 бер. 2018 |

W niedzielę, w ramach 21. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, KPR Kobierzyce rozegrał w Piotrkowie Trybunalskim mecz z tamtejszą Piotrcovią. Kobierzyczanki odniosły dziesiąte zwycięstwo z sezonie.

W niedzielę, w ramach 21. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, KPR Kobierzyce rozegrał w Piotrkowie Trybunalskim mecz z tamtejszą Piotrcovią. Kobierzyczanki odniosły dziesiąte zwycięstwo z sezonie.

Wynik spotkania otworzyła najskuteczniejsza tamtego dnia w ekipie z Piotrkowa, Aleksandra Kucharska. Przyjezdne nie pozostały dłużne – szybko odpowiedziały Mariola Wiertelak i Kinga Jakubowska, która po kwadransie miała na swoim koncie już pięć trafień. Gospodynie przentowały się dobrze w defensywie, w bramce skutecznie interweniowała Karolina Sarnecka, dzięki czemu MKS wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy obie drużyny popełniały sporo błędów, ale to kobierzyczanki schodziły na przerwę przy przewadze 17:15.

Po gwizdku kolejną bramkę dołożyła Mariola Wiertelak, ale gospodynie szybko doprowadziły do remisu po 18. W tym czasie bardzo aktywna była Monika Kopertowska, zdobywając bramki z drugiej linii. Dobrą zmianę w bramce dała Mariola Słota. Ostatni remis widniał na tablicy wyników w 40. minucie. KPR przejął inicjatywę i mimo kilku nieudanych prób, kontrolował spotkanie. Wynik na 29:26 ustaliła Marta Dąbrowska.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej, zdobywając komplet punktów, umocniły się na siódmej pozycji i mają dziewięć oczek więcej od Piotrcovii.

W sobotę, 10 marca zmierzą się w ostatnim meczu rundy zasadnieczej z Ruchem Chorzów. Początek o godz. 17.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KPR Kobierzyce 26-29 (15-17)

MKS Piotrcovia: Sarnecka – Kucharska 8, Klonowska 2, Kopertowska 6/1, Marszałek 4/1, Wasilewska 2, Ivanović, Belmas, Despodovska 1, Wyrzychowska 3.
Rzuty karne: 2/2

KPR Gminy Kobierzyce: Słota, Ciesiółka – Jakubowska 9, Skalska 3, Mączka 3/2, Wiertelak 9, Charzyńska, Dąbrowska 5, Walczak, Michalak.
Rzuty karne: 2/3

 

/mt