Hit kolejki w Kobierzycach!

7 лют. 2019 |

Kibice zgromadzeni w sobotnie popołudnie w kobierzyckiej hali będą świadkami bardzo ciekawego widowiska – w siedemnastej serii spotkań staną naprzeciw siebie czwarta i trzecia drużyna ligi.

Kibice zgromadzeni w sobotnie popołudnie w kobierzyckiej hali będą świadkami bardzo ciekawego widowiska – w siedemnastej serii spotkań staną naprzeciw siebie czwarta i trzecia drużyna ligi.

Na Dolny Śląsk przyjedzie Energa AZS Koszalin, zajmująca obecnie trzecią pozycję. Akademiczki mają na swoim koncie tyle samo punktów, co Perła Lublin, z którą przegrały w poprzedniej kolejce na własnym parkiecie 16-30. Istotnym faktem jest nieobecność Romany Roszak, która spodziewa się dziecka. W tym momencie najskuteczniejszymi w ekipie przyjezdnych są Monika Michałów, Tamara Smbatian oraz Hanna Rycharska.

Kobierzyczanki mają za sobą dwa zwycięstwa – najpierw pokonały Ruch Chorzów,  a tydzień temu rozprawiły się z Kościerzyną, wygrywając po dobrej końcówce 33-28. W przypadku sobotniego zwycięstwa zbliżą się do ligowego podium na dwa punkty. W klasyfikacji strzelczyń najwyżej znajdują się Mariola Wiertelak, Kinga Jakubowska oraz Beata Skalska. Szkoleniowiec KPR-u, Edyta Majdzińska nie będzie mogła skorzystać z kontuzjowanych Anny Mączki i Magdaleny Słoty. Do zespołu dołączyła jednak mloda bramkarka, Marcelina Lis, do tej pory reprezentująca barwy Chojeńskiego Klubu Sportowego.

W pierwszej rundzie lepsze okazały się koszalinianki, po sześćdziesięciu minutach prowadząc 33-28, a dwanaście bramek rzuciła wówczas wspomniana wcześniej Roszak.

Obie drużyny potrzebują tego zwycięstwa, dlatego czeka nas zacięty pojedynek.  Bądźcie z nami i pomóżcie nam zdobyć trzy punkty!

KPR Kobierzyce – Energa AZS Koszalin
sobota, 9 lutego , godz, 17
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 w Kobierzycach

Pozostałe spotkania:

1. SPR Pogoń Szczecin – EKS Start Elbląg

2. KPR Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów

3. Metraco Zagłębie Lubin – UKS PCM Kościerzyna

4. MKS Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Wstęp na mecze w kobierzyckiej hali jest bezpłatny, jednak istnieje możliwość wsparcia Klubu poprzez zakup cegiełek – koszt 5 zł. W przerwie odbywa się losowanie nagród.