Jak to w Kobierzycach – na luzie jedną!

16 лист. 2019 |

Podopieczne Edyty Majdzińskiej zafundowały sobie i zebranym w kobierzyckiej hali Kibicom nie lada emocje. Po niesamowicie wyrównanej drugiej połowie spotkania pokonały Młyny Stoisław Koszalin 25-24 i wracają na najniższy stopień podium PGNiG Superligi Kobiet.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej zafundowały sobie i zebranym w kobierzyckiej hali Kibicom nie lada emocje. Po niesamowicie wyrównanej drugiej połowie spotkania pokonały Młyny Stoisław Koszalin 25-24 i wracają na najniższy stopień podium PGNiG Superligi Kobiet.

Wynik spotkania otworzyła Martyna Michalak, ale nie trzeba było długo czekać na odpowiedź przyjezdnych. Obie drużyny postawiły na twardą obronę. W ? minucie nie wykorzystała Kinga Jakubowska, ale chwilę później ten sam błąd powtórzyła Paula Mazurek. Między słupkami doskonale spisywała się Beata Kowalczyk, skutkiem czego na tablicy widniał wynik 6-2. O czas poprosiła szkoleniowiec drużyny gości, Anita Unijat. Wskazówki pomogły jednak tylko na chwilę (6-4), bowiem kobierzyczanki dużo pewniej czuły się na parkiecie i po trafieniu Julii Walczak prowadziły 10-5. Ostatnie minuty były zdecydowanie spokojniejsze, a na przerwę w lepszych nastrojach schodził KPR (14-10).

Po zmianie stron w szeregi gospodyń wkradło się dużo nerwowości. Koszalin znacznie poprawił grę w obronie i podopieczne Edyty Majdzińskiej miały chwilowy przestój. Młyny Stoisław w tym czasie zmniejszyły straty. Ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Kinga Jakubowska, która wpisała się do meczowego protokołu pięć razy z rzędu. Różnica znów wynosiła trzy trafienia. Wtedy dopiero rozpoczęły się emocje. O przerwę po raz kolejny poprosiła trener przyjezdnych. Tym razem dało to wymierny efekt. Na pięć minut przed końcem jej zawodniczki doprowadziły do remisu, a chwilę później za sprawą Natalii Volovnyk wyszły na prowadzenie. Rzutem do pustej bramki wyrównała Natalia Janas. Ostatnie osiemdziesiąt sekund to niesamowita wojna nerwów, z której zwycięsko wyszły kobierzyczanki. Znów kilka ważnych piłek obroniła wybrana MVP meczu, Beata Kowalczyk, a decydujący rzut na 24-23 oddała najskuteczniejsza piłkarka tej części sezonu, wspomniana już wcześniej Jakubowska.

Trzy zdobyte punkty i porażka drużyny z Elbląga dadzą KPR-owi awans. Podopieczne Edyty Majdzińskiej zakończą rok na trzecim miejscu.

KPR Kobierzyce – Młyny Stoisław Koszalin 24-23 (14-10)
KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 8, Kucharska 2, Ilnicka 1, Tomczyk 1, Piotrowska, Janas 4, Wiertelak 3, Ivanović, Walczak 1, Koprowska 2, Despodovska, Wicik, Michalak 2.
Koszalin: Prudzenica, Filończuk, Sach – Han 1, Urbaniak 3, Mazurek 3, Mączka 6, Tracz, Volovnyk 6, Rycharska 2, Smolinh, Borysławska 1, Tomczyk M., Andriichuk 1.