Jedenasta wygrana w sezonie. KPR Gminy Kobierzyce zwycięski w Elblągu

30 січ. 2021 |

KPR Gminy Kobierzyce mimo problemów w drugiej połowie zwyciężył w Elblągu z tamtejszym Startem. Wygrana w 13. serii PGNiG Superligi kobiet była jedenastą w sezonie.

KPR Gminy Kobierzyce mimo problemów w drugiej połowie zwyciężył w Elblągu z tamtejszym Startem. Wygrana w 13. serii PGNiG Superligi kobiet była jedenastą w sezonie.

Początek meczu był wyrównany. Rzucanie rozpoczęły elblążanki, wyrównała jednak Zorica Despodovska. Kobierzyczanki wyszły na prowadzenie w 8’, kiedy pierwszy raz na listę strzelczyń wpisała się Mariola Wiertelak. Zaraz po niej trafiła Natalia Janas (3-5 w 9’). Gospodynie miały problem z budowaniem akcji w ofensywie, w czym spora zasługa aktywnej obrony KPR-u. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej wymuszały na swoich przeciwniczkach błędy co pozwalało im na zdobywanie łatwych bramek z kontry (4-9 w 17’). Ciężar zdobywania bramek dla drużyny Startu wziął na siebie duet Szczepaniak – Bojicić. Po pierwszych trzydzestu minutach w lepszej sytuacji były Kobierki, które prowadziły 14-9.

Przerwa dobrze zadziałała na gopodynie. W bramce pojawiła się Magdalini Kepesidou, która sprawiła przyjezdnym sporo problemów. Jej koleżanki z pola w krótkim czasie zdołały odrobić straty i zdobyć bramkę kontaktową (14-15 w 38’). W tym czasie kobierzyczanki zmagały się z własnymi błędami. Niezawodna była jednak Natalia Janas, która w całym spotkaniu aż ośmiokrotnie pokonała bramkarkę gospodyń (15-19 w 46’).

W ostatnich dziesięciu minutach do głosu znów doszedł Start. Cztery zdobyte z rzędu bramki dały zawodniczkom Andrzeja Niewrzawy remis (20-20 w 54’). Ostatecznie to jednak KPR dopisał na swoje konto kolejne trafienia, a jedenasta z rzędu wygrana stała się faktem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 22-20 dla Kobierek.

Najlepszą zawodniczką w drużynie gospodyń wybrano bramkarkę, Magdalini Kepesidou. Wśród kobierzyczanek nagrodą od Lirene wyróżniono Natalię Janas.

EKS plasują się obecnie na przedostatnim miejscu w lidze. Kobierzyce są wiceliderem. W przyszłym tygodniu podejmą we własnej hali zespół z Koszalina.

EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce 20 – 22 (9-14)
Start: Kepesidou, Pająk – Waga 4, Rancić 1, Świerczek 3, Bojcić 3, Gędłek, Szczepanik 8, Agović 1
karne: 3/5
kary: 6 min.
KPR: Kowalczyk, Zima – Kucharska 2, Ilnicka 1, Buklarewicz, Janas 8, Wiertelak 3, Ważna 3, Ivanović, Koprowska, Despodovska 4, Michalak, Mokrzka 1
karne: 0/0
kary: 8 min.