Juniorki szóste w Polsce

23 серп. 2020 |

Kobierzyczanki zajęły szóste miejsce podczas rozgrywanych w Katach Wrocławskich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.

Kobierzyczanki zajęły szóste miejsce podczas rozgrywanych w Katach Wrocławskich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.

KPR po pierwszym dniu turnieju zajmował trzecie miejsce w grupie, co pozwalało na walkę o miejsca 5-8. Podopieczne Grażyny Janczak i Mariusza Łyszczyńskiego pokonały zespół z Olkusza 2-0, jednak w meczu o 5. miejsce musiały uznać wyższość BHT Olimpijczyka Kowalewo (1-2).

Wyniki w grupie:
UKS Pawonków – KPR Kobierzyce 0-2
KPR Kobierzyce – Pyrki Poznań 0-2
MKS Ochota Warszawa – KPR Kobierzyce 2-0

KPR Kobierzyce – SPR Olkusz 2-0
Mecz o 5. miejsce:
KPR Kobierzyce – BHT Olimpijczyk Kowalewo 1-2

KPR Kobierzyce

Tak jak myślałam, poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Na tym etapie nie było słabych zespołów. Większość meczów była zacięta i wyrównana, często decydowały shoot-outy. Po pierwszym dniu zawodów byłyśmy trzecie w grupie i tym samym została nam walka o miejsca 5-8. Miałyśmy przestoje w grze, każdy nasz błąd wykorzystywały przeciwniczki, wyprowadzając szybkie kontry. Następnego dnia przegrałyśmy mecz w shootach i ostatecznie zdobyłyśmy 6. miejsce. Mimo tego, że czuję ogromny niedosyt, to cieszę się, że podniosłyśmy się po pierwszym dniu i walczyłyśmy do końca, ciesząc się grą i każdą dobrą akcją. Miło mi również, że dostałam wyróżniona nagrodą indywidualną. Będę miło wspominać ten turniej, tym bardziej, że był on ostatnim dla mnie w tej kategorii wiekowej – podsumowuje zmagania Oliwia Kuriata.

Najlepsza obrończyni MP – Oliwia Kuriata

Mistrzyniami Polski zostały zawodniczki Bukowsko-Dopiewskiego KPR-u. Tuż za nimi uplasowała się Ochota Warszawa, a brązowe medale przypadły Samborowi Tczew. Wśród juniorów najlepsi okazali się szczypiorniści UKS-u GOKiS Kątów Wrocławskich, którym serdecznie gratulujemy złota.

Komunikat końcowy: https://recznaplazowa.pl/2020/08/24/mistrzostwa-polski-juniorek-i-juniorow-zakonczone/.