Karolina Wicik zostaje w Kobierkach

17 черв. 2022 |

Karolina Wicik przez kolejny rok będzie reprezentować barwy KPR-u Gminy Kobierzyce. Rozgrywająca po zdobyciu brązowego medalu i PGNiG Pucharu Polski przedłużyła kontrakt z Kobierkami.

Karolina Wicik przez kolejny rok będzie reprezentować barwy KPR-u Gminy Kobierzyce. Rozgrywająca po zdobyciu brązowego medalu i PGNiG Pucharu Polski przedłużyła kontrakt z Kobierkami.

Karolina Wicik jest wychowanką UKS Cisowa Gdynia, skąd następnie trafiła do MTS-u Kwidzyn. Pierwsze kroki na superligowych parkietach stawiała w UKS-ie PCM Kościerzyna, a do zespołu prowadzonego przez Edytę Majdzińską dołączyła w sezonie 2019/2020.

W czerwcu 2021r. Karolina podpisała roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon, co właśnie się stało. Rozgrywająca doszła do porozumienia z władzami klubu i wciąż będzie broniła barw KPR.

W minionej kampanii Karolina była ważną częścią drużyny, przyczyniając się do wywalczenia trzeciego z rzędu medalu PGNiG Superligi kobiet i PGNiG Pucharu Polski. W 28 ligowych spotkaniach zdobyła 75 bramek, a w pięciu meczach pucharowych zapisała na swoim koncie 10 trafień.

– Zdecydowałam się zostać kolejny rok w Kobierzycach, ponieważ myślę, że jest to dla mnie odpowiednie środowisko do rozwoju. Gramy z roku na rok o coraz wyższe cele, a w przyszłym roku wystąpimy także w lidze europejskie, co jest kolejnym krokiem do przodu dla całego zespołu. Plany na nowy sezon to na pewno walka o kolejny medal dla Kobierek, pokazanie się z dobrej strony na arenie międzynarodowej i ciągłe szlifowanie swoich umiejętności – mówi Karo.

Występy w PGNiG Superlidze kobiet w KPR-ze Kobierzyce:
Sezon 2019/2020- 3. miejsce
Sezon 2020/2021 – 2. miejsce
Sezon 2021/2022 – 3. miejsce i PGNiG Puchar Polski

Wcześniej klub opuściły dwie zawodniczki – Barbara Zima i Paulina Ilnicka. Zespół prowadzony przez Edytę Majdzińską wzmocnią Katarzyna Cygan i Patrycja Chojnacka. Ważne kontrakty mają: Beata Kowalczyk, Natalia Janas, Mariola Wiertelak, Aleksandra Tomczyk, Alona Shupyk, Vitoria Macedo, Oliwia Domagalska, Zorica Despodovska, Andjela Ivanović, Aleksandra Kucharska i Aleksandra Olek.