Kobierki rozpoczynają okres przygotowawczy

6 лип. 2020 |

Zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce wróciły do treningów. Okres przygotowawczy do nadchodzącego sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet rozpoczęły 2 lipca. 

Zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce wróciły do treningów. Okres przygotowawczy do nadchodzącego sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet rozpoczęły 2 lipca. 

Podopieczne Edyty Majdzińskiej w ubiegłym tygodniu przeszły testy sprawnościowe. Od poniedziałku, 6 lipca, trenować będą po dwa razy dziennie – na hali, ale również na siłowni i w terenie. Oprócz tego czekają je również badania sportowe, różne zajęcia teoretyczne, analizy video, a także spotkania z psychologiem sportowym i integracja. W pierwszej części okresu przygotowawczego trójkolorowe odbędą ponadto zajęcia z dietetykiem, dr Grzegorzem Zydkiem i fizjoterapeutą, dr Ryszardem Biernatem.

Kobierki 18 lipca wyjadą na tygodniowy obóz do Wągrowca. Później wrócą do treningów na obiektach sportowych w Kobierzycach.  

Gry kontrolne zaplanowane zostały na drugi miesiąc okresu przygotowawczego. 1 sierpnia kobierzyczanki zmierzą się z MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski oraz KPR-em Ruch-em Chorzów. Następnie w dniach 7-9 sierpnia rozegrają turniej towarzyski w Lublinie. Jak podaje organizator, MKS Perła Lublin, udział w nim wezmą również uczestnik DELO EHF Champions League, RK Krim Mercator oraz najprawdopodniej BNTU Mińsk. 

W kolejny weekend (14-16.08) zawodniczki z Kobierzyc czekają gry kontrolne z niemieckim FSV Mainz 05 oraz wicemistrzem Polski, Metraco Zagłębiem Lubin. Kobierki rozegrają w sierpniu jeszcze dwa spotkania – ponownie z Zagłębiem (22.08) oraz Ruchem Chorzów (29.08). Start PGNiG Superligi kobiet planowany jest na 9 września.  

*ze względu na wciąż istniejące zagrożenie koronawirusem, poszczególne punkty okresu przygotowawczego mogą ulec zmianie