Kobierki wznowiły treningi

18 лип. 2022 |

Zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce zakończyły przerwę wakacyjną po sezonie 2021/2022, w którym zdobyły brązowy medal i PGNiG Puchar Polski. Podopieczne Edyty Majdzińskiej rozpoczęły już przygotowania do kolejnej kampanii.

Zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce zakończyły przerwę wakacyjną po sezonie 2021/2022, w którym zdobyły brązowy medal i PGNiG Puchar Polski. Podopieczne Edyty Majdzińskiej rozpoczęły już przygotowania do kolejnej kampanii.

Kobierzyczanki spotkały się w nieco zmienionym przez transfery składzie już 3 lipca, a dzień później odbyły wspólny trening. Przez pierwsze dni trenowały na siłowni oraz stadionie lekkoatletycznym, a miniony tydzień spędziły na indywidualnym szlifowaniu formy.

– Początki tego okresu przygotowawczego poświęciliśmy głównie na pracę nad wytrzymałością ogólną, wykonaliśmy także testy wydolnościowe i siłowe. Był to również dobry czas na podsumowanie minionego sezonu zarówno zespołowo, jak i indywidualnie – mówi trenerka Majdzińska.

Od 18 lipca trójkolorowe „wejdą” na halę, tym samym zwiększając mocno objętość i intensywność treningową. Następnie 24 lipca udadzą się na tygodniowy obóz w Wągrowcu.

-Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wymagający będzie ten sezon i chcemy się dobrze przygotować. Czekają nas zupełnie nowe wyzwania, dlatego kluczowa będzie praca, jaką wykonamy teraz – dodaje.

W sierpniu Kobierki rozpoczną sparingi. Na 4 sierpnia zaplanowana została gra kontrolna z beniaminkiem PGNiG Superligi kobiet, MKS-em PR-em Urbis Gniezno, a w kolejnym tygodniu brązowe medalistki zmierzą się z piątą siłą minionych rozgrywek, MKS-em Piotrcovią Piotrków Tryb. (12.08). Następnie w weekend 20-21.08 wezmą udział w międzynarodowym turnieju, Memoriale im. Henryka Kruglińskiego w Lubinie. Tydzień później rozegrają dwumecz z niemieckim Thuringen (27-28.08), a okres przygotowawczy zakończą kolejnym sparingiem z Piotrcovią (2.09).

– Przed nami intensywny czas, który poświęcimy na naprawdę ciężką pracę. Czekamy również na losowanie rozgrywek EHF European Cup i terminarz PGNiG Superligi kobiet. Nie możemy się doczekać powrotu na parkiet i występów przed naszymi kibicami – kończy Edyta Majdzińska.

Oprócz treningów i gier kontrolnych kobierzyczanki czekają również analizy wideo,  spotkania z trenerem mentalnym, Tomaszem Antosiakiem oraz m.in. z doktorem Ryszardem Biernatem, specjalistą prewencji urazów w sporcie.

Przypomnijmy, że po sezonie 21/22 z klubem rozstały się Barbara Zima oraz Paulina Ilnicka, a nowymi zawodniczkami KPR-u zostały Patrycja Chojnacka (wcześniej Suzuki Korona Handball Kielce) i Katarzyna Cygan (EKS Start Elbląg).

KPR Gminy Kobierzyce w sezonie 2022/2023 weźmie udział we wspomnianym już EHF European Cup, zaczynając rywalizację od drugiej rundy.