Kobierki ze zwycięstwem

14 бер. 2021 |

KPR Gminy Kobierzyce przerwał złą passę i pokonał we własnej hali EUROBUD JKS Jarosław 28-22. Po 19 seriach PGNiG Superligi kobiet są wiceliderami tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od trafień kołowych – najpierw piłkę w siatce umieściła Sylwia Matuszczyk, a tuż po niej Zuzanna Ważna (1-1 w 2’). Obie ekipy długo budowały swoje akcje, szukając pewnych sytuacji rzutowych. Częściej udawało się to przyjezdnym (3-5 w 10’). Po bramce Martyny Żukowskiej, kiedy przewaga JKS-u wzrosła do trzech oczek, o czas poprosiła Edyta Majdzińska (3-6 w 11’). Kobierzyczanki miały problemy w ofensywie. Oprócz niecelnych rzutów zmagały się również z błędami podań i faulami ofensywnymi (5-10 w 17’). W drużynie gości dobrze funkcjonowała za to współpraca z obrotową.

Gospodynie zdołały zmniejszyć straty do dwóch bramek za sprawą trafienia Oli Kucharskiej    (9-11 w 23’). Przerwy na rozmowę ze swoją drużyną zażądał Reidar Moistad. Uwagi pomogły tylko na chwilę – jarosławianki ponownie zwiększyły dystans (9-13 w 26’). Końcówkę pierwszej połowy lepiej rozegrały jednak Kobierki. Szansę na zdobycie bramki kontaktowej miała Barbara Zima, ale piłka posłana przez całe boisko trafiła w poprzeczkę. Tym samym KPR schodził na przerwę, tracąc dwa oczka – 11-13.

Drugą część spotkania lepiej zaczęły zawodniczki Edyty Majdzińskiej. W krótkim czasie doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na pierwsze w meczu prowadzenie (16-15 w 36’).

Kilka ważnych interwencji zanotowała Basia Zima. Na lewym rozegraniu akcje indywidualne – bramką bądź wywalczeniem rzutu karnego, kończyła Karolina Wicik (20-19 w 46’). W ekipie przyjezdnych najskuteczniejsze były Olesia Parandii oraz Valentina Nestsiaruk.

Kobierzyczanki złapały wiatr w żagle w ostatnim kwadransie spotkania. Znacznie przyspieszyły grę w ataku i systematycznie zwiększały dystans dzielący je od przeciwniczek (26-21 w 57’). Ostatecznie wygrały 28-22.

MVP drużyny gości wybrano obrotową, Sylwię Matuszczyk. Wśród kobierzyczanek wyróżniono Mariolę Wiertelak. Nagrody ufundował oficjalny partner PGNiG Superligi kobiet, marka Lirene.

KPR Gminy Kobierzyce – EUROBUD JKS Jarosław 28-22 (11-13)
KPR:  Kowalczyk, Zima – Jakubowska 8, Kucharska 1, Ilnicka, Tomczyk 2, Janas 5, Buklarewicz 2, Ivanović 1, Wiertelak 2, Ważna 2, Koprowska 1, Despodovska, Wicik 4