KPR Gminy Kobierzyce gotowy do sezonu 2022/2023

2 вер. 2022 |

Kobierzyczanki w piątek zakończyły okres przygotowawczy do sezonu 2022/2023. W najbliższych miesiącach KPR Gminy Kobierzyce występować będzie w PGNiG Superlidze kobiet, PGNiG Pucharze Polski oraz po raz pierwszy w historii – Kobierki walczyć będą na arenie międzynarodowej, biorąc udział w EHF European Cup. 

Kobierzyczanki w piątek zakończyły okres przygotowawczy do sezonu 2022/2023. W najbliższych miesiącach KPR Gminy Kobierzyce występować będzie w PGNiG Superlidze kobiet, PGNiG Pucharze Polski oraz po raz pierwszy w historii – Kobierki walczyć będą na arenie międzynarodowej, biorąc udział w EHF European Cup. 

Kobierki rozpoczęły okres przygotowawczy na początku lipca, trenując w terenie, na siłowni oraz stopniowo przenosząc się na halę. Poza tym odbywały zajęcia z dietetykiem, psychologiem sportowym oraz spotykały się na analizach wideo. Sierpień upłynął im za to pod znakiem gier kontrolnych, których rozegrały łącznie dziesięć. Na zakończenie przygotowań do sezonu zmierzyły się z piątą siłą minionej kampanii, MKS Piotrcovią Piotrków Tryb., pokonując rywalki 33-26 (15-14).

Poprzedni sezon kobierzyczanki zakończyły zdobyciem trzeciego z rzędu medalu, tym razem brązowego oraz historycznego Pucharu Polski. W sezonie 2022/2023 KPR rywalizować będzie w trzech rozgrywkach – PGNiG Superlidze kobiet, PGNiG Pucharze kobiet oraz w EHF European Cup.

– Miniony sezon to wielki sukces, ale myślę, że te mój zespół już dojrzał, żeby nie odczuwać tego, jako dodatkowej presji. Wieloletnie sukcesy dały moim zawodniczkom pewność siebie i je rozwinęły. Pierwszy w historii start w pucharach europejskich będzie dla nas cennym doświadczeniem. Myślę, że wszyscy czujemy małą ekscytację, a to granie na arenie międzynarodowej przełoży się też na krajowe podwórko – mówi trenerka zespołu, Edyta Majdzińska.

Na co w takim razie stać KPR Gminy Kobierzyce w nadchodzącym sezonie?

– Klasycznie od kilku sezonów dążymy do tego, żeby KPR wywalczył medal. Rywalizacja w lidze jest bardzo zacięta, nawet do zdobycia brązu jest kilku kandydatów. Mnie osobiście interesuje to, żeby zespół rozwijał się z sezonu na sezon, na coraz wyższym poziomie i wtedy sukces przychodzi sam – dodaje Majdzińska.

Rozgrywki PGNiG Superligi kobiet w zbliżającej się kampanii ulegną zmianie. Liga została powiększona do dziesięciu zespołów – do krajowej elity dołączyły MKS PR URBIS Gniezno, KPR Ruch Chorzów oraz HC Galychanka Lwów. Po rundzie zasadniczej (każdy z każdym, mecz i rewanż, łącznie 18 spotkań) dojdzie do podziału na grupę mistrzowską (6 zespołów, każdy z każdym, mecz i rewanż, 10 spotkań) i grupę walczącą o utrzymania (4 zespoły, każdy z każdym, mecz i rewanż, 6 spotkań).

– To dobry pomysł i decyzja włodarzy Superligi, żeby powiększyć ligę. Nie zmieni się, co prawda, liczba spotkań, ale w końcowej fazie sezonu to będą starcia z najlepszymi. Nie będzie czasu na chwile wytchnienia. To też spowoduje, że poziom się podniesie – zaznacza trenerka Kobierek.

Kobierzyczanki zainaugurują sezon PGNiG Superligi kobiet od domowego starcia z KPR-em Ruchem Chorzów. Mecz zaplanowano na 9 września, na godz. 19.

– Mam do dyspozycji osiemnaście zawodniczek, wszystkie czekają na pierwszy gwizdek – zapowiada Edyta Majdzińska.

W składzie kobierzyczanek na nowy sezon doszło do kilku zmian. Z Klubem pożegnała się Barbara Zima (obecnie MKS Zagłębie Lubin), a Paulina Ilnicka zawiesiła sportową karierę. Zespół wzmocniły za to trzy nowe nazwiska – Patrycja Chojnacka (wcześniej Suzuki Korona Handball Kielce), Katarzyna Cygan (EKS Start Elbląg) oraz Izabela Siarkowska (z juniorskiej drużyny Kobierek). Ponadto po blisko rocznej przerwie spowodowanej kontuzją do gry wróciła Oliwia Domagalska.

– Przed nimi jeszcze dużo nauki, ale jestem bardzo zadowolona z ich postawy. Na tę chwilę wprowadziły dużą rywalizację na pozycjach w moim zespole. Mam już pewien pomysł, jakim ustawieniem będziemy grać od początku sezonu – kończy szkoleniowiec Kobierek.

Skład KPR-u Gminy Kobierzyce na sezon 2022/2023:
Bramkarki: Beata Kowalczyk, Patrycja Chojnacka
Skrzydłowe: Patrycja Kozioł, Natalia Janas, Mariola Wiertelak, Izabela Siarkowska
Obrotowe: Aleksandra Olek, Zuzanna Ważna, Andjela Ivanović
Rozgrywające: Aleksandra Tomczyk, Aleksandra Kucharska, Małgorzata Buklarewicz, Zorica Despodovska, Vitoria Macedo, Alona Shupyk, Karolina Wicik, Katarzyna Cygan, Oliwia Domagalska.

Terminarz najbliższych spotkań kobierzyczanek:

  1. Seria PGNiG Superligi kobiet: piątek, 9 września, godz. 19
    KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów
  2. Seria PGNiG Superligi kobiet: piątek, 16 września, godz. 18
    KPR Gminy Kobierzyce – Młyny Stoisław Koszalin
  3. seria PGNiG Superligi kobiet: czwartek, 22 września, godz. 16:45
    MKS FunFloor Lublin – KPR Gminy Kobierzyce