Liczą się tylko trzy punkty – zapowiedź meczu ze Startem

22 жовт. 2020 |

Szósta kontra piąta drużyna tabeli – tak zapowiada się niedzielne starcie w Kobierzycach. W 6. kolejce PGNiG Superligi Kobiet podopieczne Edyty Majdzińskiej podejmą we własnej hali EKS Start Elbląg. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Szósta kontra piąta drużyna tabeli – tak zapowiada się niedzielne starcie w Kobierzycach. W 6. kolejce PGNiG Superligi Kobiet podopieczne Edyty Majdzińskiej podejmą we własnej hali EKS Start Elbląg. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Przyjezdne w pięciu meczach odniosły dwa zwycięstwa. Porażki były jednak minimalne – zawodniczki Andrzeja Niewrzawy postawiły bardzo trudne warunki zarówno wicemistrzyniom, jak i mistrzyniom kraju. W ubiegły weekend uległy zespołowi z Piotrkowa Trybunalskiego 26-27. Łącznie zgromadziły na swoim koncie siedem punktów.

Przed sezonem Start wzmocniło sześć zawodniczek – Martyna Szulc oraz Julia Żarnoch (obie poprzednio MKS Truso Elbląg), Joannę Gędłek (UKS Kościerzyna), Katarina Bojičić (Serbia, poprzednio Balonmano Salud Tenerife), Nikola Szczepanik (AZS AWF Warszawa) oraz bramkarka z Grecji, Magdalini Kepesidou. Niedawno klub poinformował o nowym transferze – zakontraktowano Vanesę Agovic, rozgrywającą z Czarnogóry. Drużynę opuściły za to Tatjana Trbović i Aleksandra Orowicz.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami EKS-u są do tej pory Justyna Świerczek, Hanna Yashchuk oraz Joanna Waga. Świetny występ zaliczyła ostatnio także bramkarka Magdalini Kepesidou.

— Elbląg to trudny przeciwinik i dobrze o tym wiemy, bo mecze z nimi nigdy nie były łatwe dla Kobierzyc. Każda z nas zdaje sobie sprawę, jakie to spotkanie jest ważne i zrobimy wszystko, żeby punkty zostały u nas. Ważne będzie, żebyśmy trzymały się naszych zasad i zagrały mocną obronę. W ataku za to musimy postarać sie zmniejszyć liczbę błędów technicznych. Przykro nam, że hala będzie pusta, ale kibice będą nas wspierać mimo to, dlatego chcemy im się odpłacić wynikiem – powiedziała przed spotkaniem Zorica Despodovska.

Kobierzyczanki plasują się o oczko niżej od swoich najbliższych rywalek, tracąc do nich zaledwie punkt przy jednym meczu rozegranym mniej. W poprzedniej kolejce KPR pauzował ze względu na przełożone spotkanie z Jarosławiem. W drużynie z Podkarpacia wykryto bowiem przypadki zakażenia koronawirusem. Wcześniej brązowe medalistki z poprzedniego sezonu pokonały po niezwykle emocjonującej końcówce Piotrcovię 23-22.

Zespół z Kobierzyc ma w swoich szeregach zawodniczkę miesiąca – Beatę Kowalczyk, która od początku sezonu spisuje się między słupkami doskonale. W ofensywie groźne są za to Zorica Despodovksa, Kinga Jakubowska i Natalia Janas.

Obie drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej mierzyły się ze sobą jedenaście razy. Gospodynie niedzielnego starcia były góra zaledwie trzykrotnie, zwyciężyły jednak w dwóch ostatnich pojedynkach.


KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg
niedziela. 25 października, godz. 16
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 w Kobierzycach

➡️transmisja wideo w zobacz.tv:
???? https://www.zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/608-kobierzyce-elblag

➡️ wynik na żywo:
???? https://superligakobiet.pl/mecz/kpr-gminy-kobierzyce-eks-start-elbl%c4%85g-123798/