Liczy się tylko zwycięstwo

28 трав. 2021 |

W ostatniej serii PGNiG Superligi kobiet KPR Gminy Kobierzyce podejmie we własnej hali Młyny Stoisław Koszalin. Kobierzyczanki wciąż walczą o srebrny medal rozgrywek. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 30 maja, na godz. 17:15. Mecz odbędzie się z udziałem publiczności.

W ostatniej serii PGNiG Superligi kobiet KPR Gminy Kobierzyce podejmie we własnej hali Młyny Stoisław Koszalin. Kobierzyczanki wciąż walczą o srebrny medal rozgrywek. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 30 maja, na godz. 17:15. Mecz odbędzie się z udziałem publiczności.

Koszalinianki są pewne piątego miejsca w tabeli. Przed ostatnim spotkaniem w sezonie zgromadziły na swoim koncie 34 punkty. W miniony weekend przegrały po emocjonującym spotkaniu i rzutach karnych z MKS-em Piotrcovią Piotrków Tryb.

Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie Młynów jest Iuliia Andriichuk, która z dorobkiem 105 trafień plasuje się na dziewiątym miejscu w klasyfikacji strzelczyń ligi. Spore zagrożenie w ataku stanowią również Lesia Smolinh oraz Gabiela Urbaniak.

– Koszalin jest niebezpiecznym zespołem. Ma bardzo dobrą obronę, dlatego trudno jest znaleźć drogę do bramki. Udowodniły nam to w ostatnim spotkaniu, gdzie w drugiej połowie udało nam się zdobyć tylko trzy bramki z gry. Naszym głównym zadaniem będzie więc skutecznie rozmontować defensywę. Na pewno musimy skupić się na kole, które trudno upilnować, ale myślę, że na każdej pozycji występuje zawodniczka, która danego dnia może dużo dać drużynie – powiedziała przed spotkaniem rozgrywająca Kobierek, Aleksandra Kucharska.

W poprzedniej serii Kobierki pokonały na wyjeździe EKS Start Elbląg 28-25. Kobierzyczanki wciąż są w grze o srebrny medal tegorocznych rozgrywek. Na ten moment mają tyle samo punktów, co MKS Perła Lublin. Taki układ po ostatnim meczu daje srebro lubliniankom, które w niedzielę, również o godz. 17:15 zmierzą się z nowymi mistrzyniami Polski, MKS-em Zagłębiem Lubin.

– Perła musi zdobyć w tej ostatniej serii mniej punktów od nas. Musimy wygrać swoje spotkanie, a w Lublinie wygrać musi Zagłębie bądź spotkanie musi zakończyć się remisem w regulaminowym czasie gry – dodała Kucharska.

Bilans wszystkich starć pomiędzy KPR-em a Młynami przemawia na korzyść tych drugich. Koszalinianki wygrały dziewięć z czternastu spotkań. W tym sezonie dwukrotnie górą były podopieczne Edyty Majdzińskiej (22-20; 30-21). W trzeciej rundzie lepsze okazały się jednak zawodniczki z północy, które na własnym parkiecie zwyciężyły 19-16.

– Myślę, że psychicznie jesteśmy dobrze przygotowane. Wierzymy w swoje możliwości i chciałybyśmy uniknąć takiego startu jak z Jarosławiem. Myślę, że wszystkie nasze problemy wynikają z dekoncentracji. Jeśli postawimy trudne warunki w obronie i będziemy kontrować, to powinno być dobrze – zakończyła popularna Kuki.

KPR Gminy Kobierzyce – Młyny Stoisław Koszalin
niedziela, 30 maja, godz. 17:15

Transmisja zobacz.tv

Ważne informacje dla Kibiców, którzy oglądać będą to spotkanie na żywo w hali przy ul. Dębowej 20: tutaj.