Liczy się tylko zwycięstwo, czyli czas na derby!

18 вер. 2020 |

Przed nami dolnośląskie derby! Już w drugiej serii PGNiG Superligi Kobiet Kibice zobaczę starcie medalistów poprzedniego sezonu – kobierzyczanki pojadą do Lubina na pojedynek z tamtejszym Zagłębiem. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 20 września.

Przed nami dolnośląskie derby! Już w drugiej serii PGNiG Superligi Kobiet Kibice zobaczę starcie medalistów poprzedniego sezonu – kobierzyczanki pojadą do Lubina na pojedynek z tamtejszym Zagłębiem. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 20 września.

Nastroje w obu ekipach są zgoła różne. Miedziowe na początku września sięgnęły po Puchar Polski, a kilka dni później przegrały na inaugurację nowej kampanii w rzutach karnych w Piotrkowie Trybunalskim. Podpieczne Edyty Majdzińskiej pokonały za to ostatnią drużynę poprzedniego sezonu, KPR Ruch Chorzów i dzięki wysokiemu zwycięstwu zajmują pozycję lidera.

Zagłębie przeprowadziło w przerwie między rozgrywkami ciekawą ofensywę transferową. Do zespołu dołączyły m.in. trzy reprezentantki Polski – Karolina Kochaniak (wcześniej MKS Perła Lublin), Joanna Drabik (Siófok KC – Węgry) oraz Patrycja Świerżewska (Byasen Trondheim – Norwegia). Z klubem pożegnały się za to m.in. Małgorzata Trawczyńska, Klaudia Pielesz oraz dwa nowe nabytki Kobierek – Małgorzata Buklarewicz oraz Zuzanna Ważna,

Teraz gram w Kobierzycach i dla mnie liczy się zwycięstwo. Nie będę myśłała o tym, że wcześniej byłam w Lubinie. Jadę z moją nową drużyną po to, żeby wygrać ten mecz. Zagłębie to wicemistrz Polski, ale już ich pierwszy mecz pokazał, że z każdym można wygrać – zapowiada nowa obrotowa trójkolorowych.

W okresie przygotowawczym drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Przy Dębowej 20 padł remis (24-24), w rewanżu na hali RCS-u minimalnie lepsze były gospodynie (34-31).

Plan jest prosty, bo dla nas liczy się tylko zwycięstwo. Jesteśmy głodne gry i bardzo chcemy pokonać Zagłębie. Ważne dla nas jest to, żebyśmy wykorzystywały stuprocentowe sytuacje. Lubin stawia trudne warunki w defensywie, więc nie możemy marnować żadnych okazji do zdobywania bramek. Musimy skupić się też na obronie i nie dopuścić do wyprowadzania kontrataków – powiedziała przed niedzielnym starciem Natalia Janas.

Bilans dotychczasowych spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej przemawia na korzyść Zagłębia. Zawodniczki Bożeny Karkut wygrały osiem z jedenastu bezpośrednich starć. Derby rządzą się jednak swoimi prawami, a emocji nie zabraknie na pewno.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce
niedziela, 20 września, godz. 17:45
Hala RCS w Lubinie

Transmisja meczu na antenie oraz stronie internetowej TVP Sport: https://sport.tvp.pl/49805376/pgnig-superliga-kobiet-2-seria-mks-zaglebie-lubin-kpr-gminy-kobierzyce-transmisja-na-zywo-online-stream-gdzie-ogladac.

Bilety można kupić na stronie ticketik.pl: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1823