Młodziczki zagrają ostatni raz w tym roku – zapowiedź weekendu

6 груд. 2018 |

Przed nami ostatnie w tym roku zmagania młodziczek. W siódmej kolejce Dolnośląskiej Ligi oba kobierzyckiej zespoły czeka niełatwe zadanie, bowiem mierzyć się będą z czołówką tabeli.

Przed nami ostatnie w tym roku zmagania młodziczek. W siódmej kolejce Dolnośląskiej Ligi oba kobierzyckiej zespoły czeka niełatwe zadanie, bowiem mierzyć się będą z czołówką tabeli.

Podopieczne Moniki Wilczyńskiej podejmą w Wysokiej lidera tabeli, EUCO-UKS Dziewiątkę Legnica. Drużyna ta w siedmiu rozegranych spotkaniach nie straciła punktów i ma ich na swoim koncie aż dwadzieścia jeden. Legniczanki mogą pochwalić się imponującym bilansem – 234 bramki zdobyte i zaledwie 68 straconych.  Najskuteczniejszymi zawodniczkami są Oliwia Doroba, Natalia Szuk i Elżbieta Lange.

Sekcja z Wysokiej wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W niedzielę musiały uznać wyższość Włókniarza Mirsk, z którym przegrały 7-35. Liderkami zespołu są Karla Capote Światłowska, Zuzanna Rączka i Maja Gustafiak.

KPR Kobierzyce II Wysoka – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 

Niedziela, 8 grudnia, godz. 12

Hala ZSP Wysoka ul. Chabrowa 99

Godzinę później, ale w Jeleniej Górze, na parkiet wybiegną zawodniczki Beaty Skalskiej, aby zmierzyć się z imenniczkami ze stolicy Karkonoszy.

Jeleniogórzanek to wicelider rozgrywek. Tydzień temu przegrały wyraźnie z Dziewiątką Legnica 36-20 I tracą do lidera już sześć punktów. Najwyzej w klasyfikacji strzelczyń znajdują się Marcelina Kulas, Anna Rzadkosz oraz Alicja Łyczkowska.

W dobrej formie zdaje się być obecnie KPR I. Najpierw pokonał w bratobójczym pojedynku KPR II, a tydzień temu po bardzo dobrym meczu minimalnie przegrał z Zagłębiem Lubin. Dziewczyny zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Najczęściej trafiają Nikola Wronkowska, Kalina Smoleń oraz Maja Ligas.

KPR Jelenia Góra – KPR Kobierzyce I 

Niedziela, 9 grudnia, godz. 13

Hala Parku Sportowego ul. Złotnicza 12 w Jeleniej Górze