Na inaugurację pojedynek ze Świebodzicami. Rusza II liga kobiet

8 жовт. 2020 |

W najbliższą sobotę rezerwy KPR-u Gminy Kobierzyce rozpoczną nowy sezon w II lidze kobiet. Podopieczne Grażyny Janczak już w pierwszej kolejce rozegrają dolnośląskie derby, podejmując we własnej hali MKS Victorię Świebodzice.

W najbliższą sobotę rezerwy KPR-u Gminy Kobierzyce rozpoczną nowy sezon w II lidze kobiet. Podopieczne Grażyny Janczak już w pierwszej kolejce rozegrają dolnośląskie derby, podejmując we własnej hali MKS Victorię Świebodzice.

Dla kobierzyczanek to będzie trzeci sezon na tym poziomie rozgrywek. Przez dwa poprzednie lata nie miały sobie równych. Dwukrotnie wygrały swoją grupę, ponosząc zaledwie trzy porażki.

Dotychczas na tym szczeblu obie drużyny mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Bilans bezpośrednich meczów przemawia na korzyść KPR-u (3-0). W okresie przygotowawczym zespoły spotkały się na turnieju w Świebodzicach, gdzie górą były gospodynie.

Świebodzice to drużyna, z którą bardzo dobrze się znamy. Od wielu lat gramy przeciwko sobie. Spotkania nie należą do najłatwiejszych. Każdy mecz jest wyrównany i towarzyszy mu dużo emocji. Zawodniczki Victorii są młode i cały czas się rozwijają, tak samo jak my. Na najbliższy pojedynek musimy się dobrze przygotować, szczególnie, że dziewczyny dużo biegają maja szybkie skrzydła i szeroka ławkę – powiedziała przed derbami rozgrywająca KPR-u, Karolina Janecka.

 Na turnieju musiałyśmy uznać ich wyższość, ale to był czwarty mecz tego dnia i absolutnie zabrakło nam sił. Myślę, że jest to przeciwnik do pokonania, ale to niełatwy zespół. Grają długo, konsekwentnie, często decydują się na akcje indywidualne. Jeśli moja drużyna zagra na swoim poziomie, to jest to mecz do wygrania – zapowiada Trenerka gospodyń.

Rozmowę z Trenerką zespołu Grażyną Janczak, któa opowiada o okresie przygototwawczym i starcie ligi znajdziecie tutaj.

KPR Gminy Kobierzyce II – MKS Victoria Świebodzice
sobota, 10 października, godz. 11
Hala Sportowa ul. Dębowa 20 w Kobierzycach

W związku z pandemią koronawirusa, od soboty, 10 października, cała Polska będzie tzw. strefą żółtą, co oznacza, że na hali dostępnych będzie jedynie 25% miejsc.

REGULAMIN OBOWIĄZUJĄCY NA DOMOWYCH MECZACH KPR-U GMINY KOBIERZYCE:

 • Kibic, wchodząc na halę:
  • deklaruje, że zgodnie z jego aktualną wiedzą, nie choruje na choroby zakaźne ani nie jest objęty kwarantanną nałożoną przez sanepid,
  • zobowiązany jest do dezynfekcji dłoni.
 • Uczestnik imprezy zobowiązany jest do wejścia na halę z zasłoniętymi ustami oraz nosem poprzez założenie maseczki lub przyłbicy.
 • Obowiązek zakrywania ust oraz nosa obowiązuje podczas poruszania się na terenie obiektu, a także po zajęciu miejsca na widowni.
 • Należy zachować odpowiedni dystans (co najmniej 1,5 metra) w stosunku do innych uczestników imprezy w trakcie poruszania się po hali.
 • Miejsca siedzące należy zajmować w szachownicę, pozostawiając co drugie z nich wolne tak aby zapewnić odpowiedni bezpieczny dystans. Miejsca, które są wyłączone z użytkowania zostaną odpowiednio oznaczone.
 • Uczestnikom imprezy po zajęciu miejsca na widowni zabrania się przesiadania na inne miejsce na widowni.
 • Zabrania się uczestnikom imprezy do zajmowania miejsc lub rzędów wyłączonych z użytkowania.
 • Po zakończeniu meczu widzowie proszeni są o bezzwłoczne opuszczenie obiektu specjalnie wyznaczonymi do tego ciągami komunikacyjnymi.
 • Bezwzględnie zabronione jest wejście na parkiet oraz bezpośredni kontakt z zawodnikami, trenerami i sędziami spotkania.
 • Kibic zobligowany jest do bezwzględnego stosowania się komunikatów organizatora, służb porządkowych oraz powyższych wytycznych.