Nie popełnić błędu w Elblągu

1 квіт. 2022 |

W najbliższą sobotę KPR Gminy Kobierzyce zagra z zespołem EKS-u Startu Elbląg. Spotkanie 23. serii PGNiG Superligi zaplanowano na godz. 18.

W najbliższą sobotę KPR Gminy Kobierzyce zagra z zespołem EKS-u Startu Elbląg. Spotkanie 23. serii PGNiG Superligi zaplanowano na godz. 18.

Kobierki i Start to drużyny, które w tym sezonie walczą o różne cele – jeszcze niedawno elblążanki nie były pewne utrzymania w lidze. Obecnie zajmują w tabeli szóstą pozycję i po ostatniej wygranej mają punkt przewagi nad Młynami Stoisław Koszalin i aż czternaście nad zamykającą stawkę Suzuki Koroną Handball Kielce.

Dwa ostatnie spotkania EKS-u to starcia z koszaliniankami. W pierwszym górą okazały się zawodniczki Startu, które wygrały 31-30, w rewanżu minimalnie lepsze były za to rywalki, zwyciężające 27-26.

Liderkami zespołu z Elbląga są trzy rozgrywające – Joanna Wołoszyk, Paulina Kopańska i Paulina Stapurewicz. Odpowiadają za blisko połowę bramek zdobytych przez drużynę w tym sezonie.

Kobierzyczanki mają za sobą bardzo wymagające spotkania. Najpierw przegrały z EUROBUDEM JKS-em Jarosław i MKS-em Zagłębiem Lubin, ale w poprzedniej serii udało im się przełamać i pokonać na własnym parkiecie MKS Piotrcovię Piotrków Tryb. 26-23. Szalę zwycięstwa Kobierki przechyliły na swoją stronę dopiero w końcówce, a bramkę po końcowej syrenie zdobyła Vitoria Macedo.

– To moim zdaniem był dobry mecz w naszym wykonaniu, zarówno w obronie, jak i w ataku. Mam nadzieję, że utrzymamy tę formę i będziemy grać tak do końca – powiedziała po meczu MVP starcia z MKS-em, Natalia Janas.  

Wspomniane wcześniej porażki mocno skomplikowały KPR-owi walkę o brązowy medal. Obecnie wicemistrzynie mają tyle samo punktów, co EUROBUD i zaledwie sześć oczek przewagi nad piotrkowiankami.

W poprzednim spotkaniu kontuzji kolana uległa najskuteczniejsza zawodniczka Kobierek, Mariola Wiertelak. Ze względu na uraz skrzydłowa nie wystąpi w sobotnim spotkaniu.

W najwyższej klasie rozgrywkowej Kobierzyce oraz Elbląg stawały naprzeciw siebie osiemnaście razy. Bilans bezpośrednich starć przemawia na korzyść wicemistrzyń Polski, które wygrywały dziesięć razy.

– Pracuje w tym zawodzie wiele lat, ale nigdy nie umiem określić, czy spotkanie będzie spokojne. To kwestia nastawienia i koncentracji. Została już końcówka sezonu, dla nas każde zawody są ważne. Mam nadzieję, że wytrzymamy do końca z tą dyspozycją, jaką mamy – powiedziała o meczu ze Startem trenerka KPR-u, Edyta Majdzińska.

23. seria PGNiG Superligi kobiet
EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce
Sobota, 2 kwietnia, godz. 18
Transmisja 
emocje.tv