O komplet punktów z UKS-em

20 квіт. 2018 |

W ostatnim meczu III rundy sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi Kobiet podopieczne Edyty Majdzińskiej zagrają w Kościerzynie.

W ostatnim meczu III rundy sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi Kobiet podopieczne Edyty Majdzińskiej zagrają w Kościerzynie.

UKS zajmuje obecnie dziesiątą pozycję w tabeli, ale nad ostatnim miejscem ma zaledwie trzy punkty przewagi. Poniósł w tym sezonie dwadzieścia porażek, sześć razy triumfował, ostatni raz tydzień temu, pokonując wysoko KPR Jelenią Górę.

Najskuteczniejszą zawodniczką Kościerzyny jest Malwina Hartman, często do siatki trafiają także Karolina Mokrzka i Magdalena Ziółkowska.

Kobierzyczanki pewnie zmierzają po zwycięstwo w grupie spadkowej. Dzięki piętnastu zwycięstwom, mają na swoim koncie aż 44 punkty. Nie przegrały jeszcze spotkania w III rundzie, ostatni raz wyższość rywalek musiały uznać w lutym. Poprzednie spotkanie, w którym podejmowały Ruch Chorzów, przyniosło wiele emocji, ale ostatecznie KPR wygrał je 25-24.

Najwyżej w klasyfikacji strzelczyń znajduje się Anna Mączka, wspierana przez Kingę Jakubowską oraz Mariolę Wiertelak.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie, dwa razy górą była drużyna z Dolnego Śląska – zwyciężając u siebie 37-25, a na wyjeździe 36-29.

UKS PCM Kościerzyna – KPR Kobierzyce

sobota, 21 kwietnia, godz. 15

Hala Sportowa ul. Sikorskiego 1

/mt.