O piąte zwycięstwo w Koszalinie

26 вер. 2021 |

KPR Gminy Kobierzyce przed przerwą reprezentacyjną rozegra jeszcze jedno spotkanie. W 5. serii PGNiG Superligi kobiet rywalkami kobierzyczanek będą zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin. Wyjazdowy mecz zaplanowano na środę, 29 września.

KPR Gminy Kobierzyce przed przerwą reprezentacyjną rozegra jeszcze jedno spotkanie. W 5. serii PGNiG Superligi kobiet rywalkami kobierzyczanek będą zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin. Wyjazdowy mecz zaplanowano na środę, 29 września.

Koszalinianki to w tym sezonie nieco osłabiony zespół. Drużynę po sezonie 2020/2021 opuściła m.in. najskuteczniejsza zawodniczka, Lesia Smolinh, a także dwie zawodniczki z podstawowego składu – Natalia Volovnyk i Yuliya Andriichuk. Klub dokonał wzmocnień w postaci rozgrywających Adrianny Kurdzielewicz (MKS Zagłębie Lubin) i Martyny Żukowskiej (Eurobud JKS Jarosław) oraz dwóch skrzydłowych – Żanety Lipok (KPR Ruch Chorzów) i Aleksandry Zaleśny (MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.). Biało-zielone w trwającej kampanii prowadzi duet trenerski Waldemar Szafulski i Waldemar Szymański.

Młyny zajmują w tabeli przedostatnie miejsce, tracąc do czwartego EKS-u Startu Elbląg zaledwie trzy oczka. Dotychczas koszalinianki zdobyły punkty po konkursie rzutów karnych w Kielcach, a w niedzielę uległy zespołowi z Jarosławia 20-21.

– W Koszalinie spodziewamy się walki o każdą piłkę. Nasze rywalki są bardzo mocne u siebie i zawsze trudno nam się tam gra. Jest to bardzo specyficzna drużyna, mimo że zaczęły ten sezon od przegranych, to będą mocno zdeterminowane, aby powalczyć o trzy punkty. Myślę, że mocnym punktem w ich drużynie jest Hanna Rycharska, którą trudno zatrzymać. Z pewnością swoje dołożą Paula Mazurek i Anna Mączka. Ostatnimi czasy dobrze dysponowana jest również bramkarka Natalia Filończuk i to będzie mocny punkt w obronie. Uważam, że jeśli zagramy dobre spotkanie w defensywie, to uda nam się zdobyć wiele łatwych bramek z kontry i dzięki temu narzucimy swój styl gry – mówi skrzydłowa Kobierek, Patrycja Kozioł.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej dzięki zwycięstwu 29-27 we własnej hali z brązowymi medalistkami ubiegłego sezonu, MKS-em FunFloor Perłą Lublin, są wiceliderkami tabeli. Od MKS-u Zagłębia Lubin mają gorszy bilans bramkowy i liczą na piąty z rzędu triumf w tym sezonie.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami wicemistrzyń Polski są Vitoria Macedo, Mariola Wiertelak, Aleksandra Tomczyk i Natalia Janas.

– Po meczu z Perłą czujemy się bardzo dobrze. To zwycięstwo dodało nam pewności siebie i pokazało, że jesteśmy dobrze przygotowane do sezonu. Potrafimy zawalczyć z każdym jak równy z równym – dodaje Kozioł.

Dotychczas obie drużyny mierzyły się ze sobą piętnastokrotnie. Bilans bezpośrednich starć przemawia na korzyść Młynów Stoisław Koszalin, które wygrały dziewięć razy. Kobierzyczanki będą jednak faworytkami środowego spotkania.

Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce
środa, 29 września, godz. 19:30

Transmisja emocje.tv