O pierwsze punkty w tym roku!

11 січ. 2021 |

Po prawie miesiącu przerwy wracamy do gry! W środę, 13 stycznia, zmierzymy się w Lublinie z tamtejszym MKS-em Perłą. Spotkanie 10. serii PGNiG Superligi kobiet obejrzeć można będzie w zobacz.tv. Początek o godz. 18.

Po prawie miesiącu przerwy wracamy do gry! W środę, 13 stycznia, zmierzymy się w Lublinie z tamtejszym MKS-em Perłą. Spotkanie 10. serii PGNiG Superligi kobiet obejrzeć można będzie w zobacz.tv. Początek o godz. 18.

Sytuacja w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce jest bardzo ciekawa. W górnej części tabeli panuje spory ścisk. Liderem z dorobkiem 25 punktów. jest Zagłębie, do którego Kobierki tracą 5 oczek, a lublinianki 7. Tuż za podium plasuje się Piotrcovia.

W dwóch ostatnich spotkaniach w lidze MKS poniósł porażki. Najpierw z drużyną z Piotrkowa Trybunalskiego, a później w Świętej Wojnie – podopieczne Kima Rasmussena musiały uznać wyższość Miedziowych, które wygrały na własnym parkiecie 29-17. W ubiegłą sobotę Mistrzynie Polski rozpoczęły w Turcji zmagania w EHF European League. Po emocjonującej końcówce zremisowały 20-20 z Kastamonu Beledyiesi GSK.

Pod koniec listopada do zespołu dołączyła rosyjska rozgrywająca Natalia Vinyukova. Przed sezonem klub zakontraktował m.in. Magdę Balsam czy  Brazylijkę Jaqueline Anastácio. Największe zagrożenie w ataku stanowią rozgrywające Marta Gęga oraz Alekandra Rosiak.

Nie możemy zlekceważyć żadnej zawodniczki, bo MKS to zespół kompletny.  Dziewczyny są wysokie, mocne fizycznie. Szczególnie trudny do przejścia jest środek pola, gdzie dobrze funkcjonuje blok. Mocnym punktem jest na pewno też bramka. Jeśli chodzi o atak, to musimy zwrócić uwagę na nasze błędy, bo wszystkie będą karane kontratakami – powiedziała przed spotkaniem Kinga Jakubowska.

Kobierzyczanki są w tabeli drugie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej nie przegrały od października, notując serię  sześciu wygranych. Ostatni raz na na parkiet wybiegły przed świętami, kiedy to pokonały po rzutach karnych MKS Zagłębie Lubin. W świetnej formie jest m.in. bramkarka KPR-u, Beata Kowalczyk, a także Kinga Jakubowska czy Natalia Janas.

KPR nie wygrał jeszcze żadnego z 12 dotychczasowych pojedynków z Perłą. W pierwszej rundzie górą były lublinianki, które wygrały 28-24.

Link do transmisji: https://www.zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/631-mks-perla-lublin-kpr-gminy-kobierzyce.

MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce
środa, 13 stycznia 2021r., godz. 18
Hala Globus w Lublinie
transmisja zobacz.tv