Operacja „Derby”. KPR Gminy Kobierzyce podejmie Zagłębie

17 лист. 2020 |

Przed nami derby Dolnego Śląska! W 9. serii PGNiG Superligi kobiet naprzeciw siebie staną medaliści z ubiegłego sezonu – KPR Gminy Kobierzyce oraz MKS Zagłębie Lubin. Spotkanie zaplanowano na czwartek, 19 listopada. Początek transmisji w TVP Sport o godz. 18.

Przed nami derby Dolnego Śląska! W 9. serii PGNiG Superligi kobiet naprzeciw siebie staną medaliści z ubiegłego sezonu – KPR Gminy Kobierzyce oraz MKS Zagłębie Lubin. Spotkanie zaplanowano na czwartek, 19 listopada. Początek transmisji w TVP Sport o godz. 18.

W czołówce tabeli panuje spory ścisk. Trzy pierwsze lokaty zajmują drużyny z dorobkiem osiemnastu punktów, a o kolejności decyduje stosunek bramek rzuconych do straconych. Prowadzą Kobierki, które rozegrały jeden mecz więcej od pozostałych zespołów z podium. Tuż za nimi plasuje się Perła, trzecie jest Zagłębie.

W ubiegłą sobotę Miedziowe pokonały MKS Piotrcovię Piotków Trybunalski 35-32. Obecnie wiceliderką klasyfikacji strzelczyń jest Adrianna Górna. Spore zagrożenie w ataku stanowią również Karolina Kochaniak, wybrana najlepszą zawodniczką minionego tygodnia, oraz Joanna Drabik i Patrycja Machado Matieli.

Do tej pory zespół z Lubina radzi sobie, jak co sezon, dobrze. Oczywiście nie obyło się bez potknięć, ale nieustająco trzymają się czołówki najwyższej klasy rozgrywkowej. Kolejne mecze pomagają w poprawie komunikacji i tak zwanym „zgraniu” czołowych postaci. Najmocniejsza strona Zagłębia to dobra obrona, szybkie wyprowadzanie akcji i zabójcze skrzydła. Musimy się więc skupić na odpowiednim podziale zadań w powrocie do obrony – powiedziała przed spotkaniem rozgrywająca Kobierek, Małgorzata Buklarewicz.

Kobierzyczanki są obecnie w dobrej formie. Nie przegrały spotkania od końca września i dzięki wygranej z Ruchem utrzymują serię pięciu zwycięstw. Mimo słabszej pierwszej połowy ostatecznie pokonały w sobotę Niebieskie w ich własnej hali 31-22.

Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie trójkolorowych jest Zorica Despodovska. Trudny do zatrzymania jest również duet skrzydłowych Janas-Wiertelak, a między słupkami wysoką skuteczność obron utrzymuje Beata Kowalczyk.

Od poprzedniej konfrontacji minęły dwa miesiące i śmiało można powiedzieć, że nasz zespół idzie do przodu. Pierwszą rundę oceniamy pozytywnie. Zwycięską ręka wyszłyśmy ze spotkań, które miałyśmy wygrać, aby walczyć o powtórzenie sukcesu z zeszłego sezonu. Do meczu z Zagłębiem Lubin podchodzimy „bojowo”. Jeżeli myślimy o medalu to mecze na własnym parkiecie musimy wygrywać – podkreśla Buklarewicz.

W najwyższej klasie rozgrywkowej obie drużyny mierzyły się ze sobą dwunastokrotnie. Trzy razy górą były podopieczne Edyty Majdzińskiej. W tym sezonie, w pierwszej rundzie, lepsze okazały się lubinianki, ktore wygrały 24-19.

Transmisja w TVP Sport: https://sport.tvp.pl/50685678/kpr-gminy-kobierzyce-mks-zaglebie-lubin-pgnig-superliga-kobiet-8-seria-transmisja-na-zywo-online-stream-gdzie-ogladac.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin
czwartek, 19 listopada 2020, godz. 18
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 w Kobierzycach