Ostatni raz z Kielcami

8 квіт. 2022 |

Zawodniczkom KPR-u Gminy Kobierzyce pozostały do rozegrania dwa spotkania przed świąteczną przerwą. W niedzielę podejmą we własnej hali Suzuki Koronę Handball Kielce. Mecz zaplanowano na godz. 16.

Zawodniczkom KPR-u Gminy Kobierzyce pozostały do rozegrania dwa spotkania przed świąteczną przerwą. W niedzielę podejmą we własnej hali Suzuki Koronę Handball Kielce. Mecz zaplanowano na godz. 16.

Kielczanki na pewno nie zaliczą mijającego sezonu do udanych. Obecnie są „czerwoną latarnią” w PGNiG Superlidze kobiet. Wciąż mają matematyczne szanse, ale na tym etapie kampanii będzie im bardzo trudno wywalczyć utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej – do siódmego zespołu EKS-u Startu Elbląg tracą czternaście punktów, do zdobycia jest łącznie ich osiemnaście.

W poprzedniej serii Korona uległa Młynom Stoisław Koszalin 24-29, a wcześniej przegrała na wyjeździe z MKS-em FunFloor Perłą Lublin 23-38.

Liderką zespołu jest Magda Więckowska, która ze średnią ponad siedmiu bramek na mecz, walczy o tytuł najlepszej strzelczyni sezonu. Skuteczne są również Marta Rosińska oraz Alicja Pękala.

Przed KPR-em Gminy Kobierzyce trudna walka o kolejny medal w historii klubu – z jednym więcej rozegranym meczem wyprzedza EUROBUD JKS Jarosław o trzy oczka. Wicemistrzynie Polski mają trudny terminarz, bowiem przed nimi jeszcze m.in. starcia z drużynami Lubina, Lublina i wspomnianego wcześniej Jarosławia.

We wtorek Kobierki pokonały MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski (28-20), czym właściwie wykluczyły piotrkowianki z wyścigu o brąz. Tytuł MVP tego meczu dostała bramkarka, Basia Zima, a najlepszą środkoworozgrywającą serii wybrano Aleksandrę Tomczyk.

– Nie ukrywam, że nie spodziewałam się takiego przebiegu meczu. Byłyśmy przygotowane na bardzo mocną rywalizację. To spotkanie od początku układało się pod nasze dyktando. Dziewczyny zagrały mądrze – podsumowała mecz trenerka Edyta Majdzińska.

Trójkolorowe muszą sobie radzić bez jednej z ważniejszych postaci zespołu – kapitanki Marioli Wiertelak. Skrzydłową z gry na jakiś czas wykluczył uraz kolana.

W trwającym sezonie Kobierki i Korona mierzyły się już ze sobą trzykrotnie. We wszystkicj meczach górą był KPR, który na wyjeździe wygrywał 26-19, a na własnym parkiecie 31-27, a poprzedniej serii w Kielcach 31-24. Bilans bezpośrednich spotkań także przemawia na korzyść wicemistrzyń Polski, które z dziewięciu starć wychodziły zwycięsko osiem razy.

24. seria PGNiG Superliga kobiet
KPR Gminy Kobierzyce – Suzuki Korona Handball Kielce
niedziela, 10 kwietnia, godz. 16

Transmisja emocje.tv
bilety ticketik.pl