Paulina Ilnicka żegna się z KPR-em Gminy Kobierzyce

2 черв. 2022 |

Z KPR-u Gminy Kobierzyce odchodzi kolejna zawodniczka. Paulina Ilnicka nie zmienia barw klubowych, ale zawiesza sportową karierę. Zwieńczeniem ostatniego sezonu w barwach Kobierek było zdobycie brązowego medalu MP i trofeum PGNiG Pucharu Polski.

Z KPR-u Gminy Kobierzyce odchodzi kolejna zawodniczka. Paulina Ilnicka nie zmienia barw klubowych, ale zawiesza sportową karierę. Zwieńczeniem ostatniego sezonu w barwach Kobierek było zdobycie brązowego medalu MP i trofeum PGNiG Pucharu Polski.

Paulina jest wychowanką Kobierek, a swoją przygodę z piłką ręczną zaczęła w 2011 oku. Od tamtego momentu była jedną z głównych postaci młodzieżowych zespołów KPR-u. Szczególnie duże sukcesy nasza skrzydłowa świętowała w plażowej odmianie szczypiorniaka: to m.in. złoto MP juniorek w 2017 roku czy srebro MP juniorek w 2019 roku.

Do seniorskiego zespołu prowadzonego przez trenerkę Edytę Majdzińską dołączyła w sezonie 2018/2019. Od tamtego momentu rozegrała 86 spotkań, zdobywając 40 bramek. Sięgnęła po trzy medale PGNiG Superligi kobiet i trofeum PGNiG Pucharu Polski.

– Chciałabym bardzo podziękować za wsparcie wszystkim kibicom, tym starszym, jak i najmłodszym, za piękny, budujący doping, za bycie z nami w momentach świętowania, ale tez i w tych gorszych chwilach; za tak liczne przybycie na finał Puchar Polski i stworzenie niesamowitej atmosfery, która niosła nas do zwycięstwa – mówi Ilnicka.

Skrzydłowa nie przenosi się do innego klubu ani nie kończy kariery, ale ze względów prywatnych zawiesza ją na bliżej nieokreślony czas.

– Trudno mi opisać i podsumować te jedenaście lat, które spędziłam w klubie. Mogłam się tutaj rozwijać i wspinać po kolejnych szczebelkach, od młodziczki aż do seniorki. Bardzo się cieszę, że dane mi było zdobywać medale właśnie w Kobierzycach, w moim macierzystym klubie. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, których spotkałam na swojej sportowej drodze, bo dzięki wam zabieram ze sobą mnóstwo wspaniałych wspomnień – dodaje Paulina.

Występy w PGNiG Superlidze kobiet w KPR-ze Gminy Kobierzyce:

Sezon 2018/2019 – 6. miejsce
Sezon 2019/2020- 3. miejsce
Sezon 2020/2021 – 2. miejsce
Sezon 2021/2022 – 3. miejsce i PGNiG Puchar Polski

Paula, dziękujemy i do zobaczenia!

Paulina Ilnicka to kolejna z zawodniczek, które opuszczą KPR po sezonie. Wcześniej klubowe barwy zmieniła Barbara Zima. O transferach klub informować będzie w najbliższym czasie.