Paulina Ilnicka, Oliwia Kuriata i Patrycja Kozioł na dłużej w Kobierkach

3 лип. 2020 |

KPR Gminy Kobierzyce przedłużył kontrakty z trzema młodymi zawodniczkami. W sezonie 2020/2021 trójkolorowe barwy będą nadal reprezentować Paulina Ilnicka, Oliwia Kuriata oraz Patrycja Kozioł.

KPR Gminy Kobierzyce przedłużył kontrakty z trzema młodymi zawodniczkami. W sezonie 2020/2021 trójkolorowe barwy będą nadal reprezentować Paulina Ilnicka, Oliwia Kuriata oraz Patrycja Kozioł.

Patrycja Kozioł to niespełna osiemnastoletnia leworęczna skrzydłowa. Regularnie otrzymuje powołania do kadry Polski juniorek. W ubiegłym sezonie grała również w rezerwach KPR-u, będą jedną z wyróżniających się zawodniczek II ligi kobiet. Na zasadzie użyczenia występowała także w pierwszoligowym KS-ie AZS AWF Handball 28 Wrocław.

Chciałabym, aby nasza drużyna sięgnęła po jak najwyższe miejsce i pokazała, że medal nie był przypadkiem, a efektem ciężko przepracowanego roku. Chcę skupić się na obozie przygotowawczym, aby przyniósł mi jak najwięcej efektów w nadchodzącym sezonie. Oddam całe serducho, żeby spędzać mnóstwo czasu na parkiecie i rywalizować z najlepszymi zawodniczkami w całej Polsce – mówi Patrycja Kozioł.

Oliwia Kuriata to obrotowa z rocznika 2001. Młoda zawodniczka reprezentowała pierwszoligowy Handball Wrocław oraz drugoligowy zespół Kobierek, którego była filarem. Ma za sobą również występy na Mistrzostwach Europy U18 w piłce ręcznej plażowej w Czarnogórze oraz m.in. wicemistrzostwo Polski juniorek w plażówce.

Czeka nas dużo pracy, przede wszystkim w okresie przygotowawczym. Cieszę się, że mogę dalej trenować z tą drużyną. Jest to dla mnie ogromna szansa na dalszy rozwój. Każda wskazówka od trenerki, doświadczonych zawodniczek jest niezwykle cenna. Mam nadzieję, że za rok będziemy się cieszyć z medalu tak jak w tym sezonie – dodaje Oliwia Kuriata.

Paulina Ilnicka to lewoskrzydłowa. Na co dzień występuje również w rezerwach, będąc jedną z najskuteczniejszych zawodniczek grupy wielkopolskiej II ligi piłki ręcznej. Ma na koncie m.in. występy na ME U18 w piłce ręcznej plażowej w Czarnogórze, a także m.in. mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju juniorek w plażówce. W minionym sezonie zdobyła dla ekipy Edyty Majdzińskiej 9 bramek.

Uważam, że Kobierzyce to bardzo dobre miejsce do rozwoju. Mam skąd czerpać wiedzę i mogę uczyć się od najlepszych. Jesteśmy zgraną drużyną i zawsze walczymy do końca. Dołożymy wszelkich starań, żeby co najmniej powtórzyć wynik z mijającego sezonu – zapowiada Ilnicka.

Wcześniej podpisy na nowych kontraktach złożyły kapitan zespołu, Mariola Wiertelak, Kinga Jakubowska, Ola Kucharska, Monika Koprowska, Zorica Despodovska, Andjela Ivanović, Martyna Michalak, Natalia Janas, Karolina Wicik, Karolina Mokrzka oraz Aleksandra Tomczyk. Klub pozyskał także nowe zawodniczki – Zuzannę Ważną i Małgorzatę Buklarewicz. Aktualne kontrakty posiadają bramkarki – Beata Kowalczyk oraz Barbara Zima.