Pierwsze zwycięstwo – Kościerzyna pokonana

16 вер. 2017 |

KPR Kobierzyce wreszcie zdobył pierwsze punkty w sezonie! W trzeciej kolejce PGNiG Superligi Kobiet kobierzyczanki pokonały UKS PCM Kościerzynę 37-25.

KPR Kobierzyce wreszcie zdobył pierwsze punkty w sezonie! W trzeciej kolejce PGNiG Superligi Kobiet kobierzyczanki pokonały UKS PCM Kościerzynę 37-25.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie wypracowała sobie znacznej przewagi. Na trafienia Mączki i Wesołowskiej natychmiastowo odpowiadała Hartman. Po obu stronach boiska doskonale spisywały się bramkarki. Wynik do przerwy na 14-11 ustaliła Ziółkowska.

Po zmianie stron mecz wyglądał zupełnie inaczej. KPR zdobywał bramki seriami. Zabójczą skuteczność w kontrze prezentowały Grażyna Janczak oraz Paulina Wojda, trafiając do bramki rywalek naprzemiennie. Zaledwie po dziesięciu minutach kobierzyczanki wyszły na dziewięciobramkowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. W szeregach rywalek indywidualne akcje kończyła Kowalska, ale nic nie było w stanie odebrać gospodyniom zwycięstwa. Pod koniec UKS dorzucił jeszcze dwie bramki z rzędu, ale mecz ostatecznie zakończył się wygraną KPR-u. MVP pojedynku została wybrana Edyta Charzyńska.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej zapisały na swoim koncie trzy punkty i obecnie zajmują siódmą pozycję w tabeli. W najbliższą środę rozegrają mecz w Koszalinie, z tamtejszą Energą AZS-em.

 

KPR Kobierzyce – UKS PCM Kościerzyna 37-25 (14-11)

W bramce: Ciesiółka, Słota

W polu: Jakubowska (3), Wojda (4), Mączka (11/5), Janczak (4), Wesołowska (3), Kaźmierska (1), Wiertelak (2), Charzyńska (2), Linkowska, Daszkiewicz (1), Walczak (2), Dąbrowska (1), Michalak (3)

UKS: Kordunowska-Lupa, Liskowska; Wąsik (2), Kowalska (5), Sus (3), Ziółkowska (2), Hartman (6), Gędłek (6/5), Rogożeńska (1), Lubiejewska.