Punkty dla Kobierek

14 лют. 2021 |

KPR Gminy Kobierzyce pokonał we własnej hali ostatni zespół ligi, KPR Ruch Chorzów 31-23. Mimo słabszej pierwszej połowy Kobierki wygrały dwunaste spotkanie z rzędu i umocniły się na pozycji wicelidera PGNiG Superligi kobiet.

KPR Gminy Kobierzyce pokonał we własnej hali ostatni zespół ligi, KPR Ruch Chorzów 31-23. Mimo słabszej pierwszej połowy Kobierki wygrały dwunaste spotkanie z rzędu i umocniły się na pozycji wicelidera PGNiG Superligi kobiet.

Mecz świetnie rozpoczęły przyjezdne, które po dwóch szybkich akcjach wyszły na prowadzenie (0-2 w 1’). Kobierki wyrównały dopiero w 6’ po trafieniu z rzutu karnego Moniki Koprowskiej (3-3 w 6’). Ich gra w ofensywie była jednak chaotyczna, a błędy wykorzystywały przeciwniczki. Najwięcej problemów, jeśli chodzi o obronę sprawiała gospodyniom Natalia Kolonko, która nie tylko oddawała celne rzuty, ale i podawała na koło. Chorzowianki ponownie odskoczyły, kiedy na ławkę kar odesłana została Natalia Janas (5-8 w 13’).

Między słupkami bramki zespołu z Kobierzyc kilka piłek, w tym dwa rzuty karne, obroniła Basia Zima. Podopieczne Edyty Majdzińskiej goniły wynik aż do 21’ (11-11). Później, dzięki uszczelnieniu defensywy, wyszły na pierwsze w meczu prowadzenie (12-11 w 23’) i powoli budowały przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16-12 dla brązowych medalistek z zeszłego sezonu.

Po zmianie stron walka była jeszcze bardziej zacięta. Lepiej zaczęły gospodynie, które zwiększyły dystans do pięciu oczek (17-12 w 32’). Chwilę później, mimo wykluczenia, na boisku pojawiło się siedem kobierzyczanek, co skutkowało kolejną karą dla trójkolorowych. Gra w podwójnej przewadze pozwoliła Ruchowi na zniwelowanie strat do trzech trafień (19-16 w 32). Liderkami zespołu w tej części spotkania były Karolina Jasinowska oraz Aleksandra Sójka.

W ostatnim kwadransie gry Kobierki zyskały kontrolę and spotkaniem. Skuteczne interwncje Beaty Kowalczyk pozwoliły na uruchomienie kontrataków, które kończył duet Janas-Wiertelak. Z dobrej strony pokazała się również Karolina Wicik (30-21 w 51’). Niebieskie walczyły ambitnie do końca, ale nie były w stanie odwrócić losów spotkania. Mecz zakończył się wygraną KPR-u Gminy Kobierzyce 31-23.

MVP spotkania po stronie przyjezdnych wybrano Karolinę Jasinowską. W Kobierkach wyróżniono Aleksandrę Tomczyk. Nagrody ufunfundował partner PGNiG Superligi kobiet, marka Lirene.

Kobierzyczanki są w tabeli drugie. Do lidera, a tym samym swojego najbliższego rywala, tracą trzy oczka. W następnej serii podopieczne Edyty Majdzińskiej zmierzą się w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem, a zamykający stawkę Ruch zagra z Elblągiem.

KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów 31-23 (16-12)

Kobierki: Kowalczyk, Zima – Kucharska, Kozioł, Buklarewicz 2, Janas 6, Wiertelak 5, Ważna 3, Ivanović, Koprowska 1, Kuriata, Michalak, Mokrzka 1, Jakubowska 7, Tomczyk 3, Wicik 3
Karne: 4/4
Kary: 12 min.

Ruch: Bednarek, Chojnacka, Kaja Gryczewska – Jasinowska 5, Polańska 3, Wilczek 2, Jaroszewska, Tyszczak, Piotrkowska 3, Kolonko 4, Doktorczyk, Lipok 2, Sójka 3, Grabińska 1, Gryczewska Michalina
Karne: 4/7
Kary: 6 min.