Rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet z nową, oficjalną piłką SELECT

3 лист. 2022 | Komunikaty

Superliga sp. z o.o. prezentuje nowy model piłki meczowej, przygotowanej przy współpracy z marką SELECT. Model Ultimate V22 na parkietach PGNiG Superligi Kobiet zobaczymy już 20 listopada.

Superliga sp. z o.o. prezentuje nowy model piłki meczowej, przygotowanej przy współpracy z marką SELECT. Model Ultimate V22 na parkietach PGNiG Superligi Kobiet zobaczymy już 20 listopada.

W lipcu Superliga sp. z o.o. poinformowała o przedłużeniu współpracy z marką SELECT o kolejne dwa sezony: 2022/2023 oraz 2023/20­­24. Teraz czas na prezentację nowej, oficjalnej piłki, którą będą grać zawodniczki występujące w najwyższej klasie rozgrywek piłki ręcznej w Polsce. Pierwszy mecz modelem Ultimate V22 w PGNiG Superlidze Kobiet zostanie rozegrany 20 listopada, podczas spotkania Młynów Stoisław Koszalin z MKS-em FunFloor Lublin.

Nowoczesny design i dłuższa żywotność Ultimate V22

Na wygląd SELECT Ultimate V22 wpływają nowoczesne tłoczenia i wysoka jakość produkcji. Piłka wykonana jest z 32 paneli składających się z 12 pięciokątów i 20 sześciokątów. Panele zszywane są za pomocą 540 podwójnych szwów oraz 60 szwów narożnych i są zamykane podwójnym węzłem. Technologia ta zapewnia dłuższą żywotność piłki.

Pod kolorową powierzchnią zewnętrzną piłki kryje się pęcherz Zero-Wing wykonany z wysokowydajnego, naturalnego lateksu. Koncepcja została opracowana tak, aby zapewnić możliwie jak najbardziej okrągły kształt, dzięki czemu piłka świetnie układa się w dłoni. W produkcji użyto dętek lateksowych z wbudowanym punktem równowagi po przeciwnej stronie otworu wentyla. To, w połączeniu z koncepcją Zero-Wing, zapewnia doskonale wyważoną piłkę o bardzo żywym odbiciu.

– Od wielu lat SELECT jest bardzo blisko piłki ręcznej, a doświadczenie zdobyte przez ten czas sprawia, że możemy zaproponować produkt najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że czeka nas kolejny sezon nie tylko znakomitych emocji sportowych, ale także świetnej współpracy z Superligą – mówi Paul Szostek, główny przedstawiciel firmy SELECT w Polsce.

SELECT jest największym na świecie producentem piłek ręcznych i oficjalnym dostawcą piłek meczowych dla licznych związków, lig i klubów na całym świecie. We wszystkich turniejach organizowanych przez EHF, w tym Lidze Mistrzów EHF i Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej, piłki marki SELECT są oficjalnymi piłkami meczowymi. Firma SELECT jest również dostawcą piłek dla drużyn narodowych: Czech, Islandii, Portugalii, Chile i Turcji, a od ponad 50 lat jest preferowaną marką piłek dla reprezentacji Danii.