Utrzymać serię bez porażki. Kobierki jadą do Chorzowa

12 лист. 2020 |

Podopieczne Edyty Majdzińskiej rozpoczną w najbliższy weekend drugą rundę zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet. Kobierzyczanki zagrają w sobotę w Chorzowie, a ich przeciwnikiem będzie tamtejszy Ruch. Początek spotkania o godz. 17 na platformie zobacz.tv.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej rozpoczną w najbliższy weekend drugą rundę zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet. Kobierzyczanki zagrają w sobotę w Chorzowie, a ich przeciwnikiem będzie tamtejszy Ruch. Początek spotkania o godz. 17 na platformie zobacz.tv.

Sezon 2020/2021 nie przebiega po myśli chorzowianek. Niebieskie w sześciu meczach nie wywalczyły żadnych punktów i z zerowym dorobkiem zamykają ligową stawkę. Do najbliższego sąsiada w tabeli tracą aż siedem oczek. Z powodu przerwy spowodowanej wykryciem przypadków COVID-19 u zawodniczek Marcina Księżyka, drużyna ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie z MKS-em Piotrcovią. W środę Ruch przegrał w Jarosławiu 21-26.

Zdecydowanie najgroźniejsza w ofensywie Niebieskich jest obrotowa, Karolina Jasinowska, która utrzymuje średnią ponad pięciu bramek na mecz. Często trafiają też Żaneta Lipok, Agnieszka Piotrkowska oraz Natalia Stokowiec.

— Mecz z Ruchem nie będzie należał do tych łatwych. Zwłaszcza, że gramy w Chorzowie, a własna hala to pewien rodzaj przewagi. Ich zdecydowanym atutem są szybkie kontry, wyprowadzane zazwyczaj po paradach bramkarskich. Chorzowianki bardzo dobrze współpracują z kołowymi, dlatego na tych dwóch rzeczach musimy się skupić w defensywie. W tym sezonie nie udało im się jeszcze wygrać żadnego meczu, więć te pierwsze punkty będą stanowić dodatkową motywację. Mam jednak nadzieję, że jeśli zrealizujemy wszystkie swoje założenia, to spotkanie ułoży się po naszej myśli – powiedziała przed pojedynkiem Barbara Zima.

Kobierzyczanki znajdują się po drugiej stronie tabeli. Obecnie są wiceliderkami tabeli, ale podobnie jak prowadząca Perła Lublin, mają na swoim koncie piętnaście punktów. Obecnie utrzymują serię czterech meczów bez porażki. Trójkolorowe tydzień temu pokonały Młyny Stoisław Koszalin 22-20.

W świetnej formie od początku sezonu jest Beata Kowalczyk. Liderką klasyfikacji strzelczyń jest Zorica Despodovska, trudne do zatrzymania w ofensywie są też skrzydłowe Kobierek – Mariola Wiertelak oraz Natalia Janas.

Do tej pory, w najwyższej klasie rozgrywkowej, obie ekipy mierzyły się ze sobą dziesięć razy. Wszystkie spotkania wygrały kobierzyczanki i to one są faworytkami sobotniego starcia. We wrześniu na własnym parkiecie odniosły imponujące zwycięstwo 36-22.

Transmisja spotkania w zobacz.tv: https://www.zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/611-chorzow-kobierzyce

KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce
sobota, 14 listopada, godz. 17
Hala MORiS, ul. Dąbrowskiego 113 w Chorzowie