W Kępnie bez punktów. KPR II z pierwszą porażką

17 жовт. 2020 |

Rezerwy KPR-u Kobierzyce poniosły w ubiegły weekend pierwszą porażkę. Trójkolorwe przegrały w wyjazdowym spotkaniu z SPR Kępno 21-24.

Spotkanie już od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Szala zwycięstwa w pierwszej połowie przechylała się na raz na jedną, raz na drugą stronę. Liderką przyjezdnych była Marlena Bej, która w tej części meczu wpisała się do protokołu czterokrotnie. Wyróżniała się także Marta Kowalczyk. Wśród gospodyń najaktywniejsza była Agata Staniszewska. Na przerwę w lepszych nastrojach schodziły kobierzyczanki, które prowadziły 10-9.

Po zmianie stron sytuacja na boisku uległa zmianie. Chociaż nie można mówić o dominiacji, to gospodynie znacznie poprawiły swoja grę i wykorzystywały błędy Kobierek. Po zaledwie pięciu minutach drugiej części remis swojemu zespołowi dała Angelika Walczak. Chwilę później ta sama zawodniczka wyprowadziła SPR na prowadzenie. Zimna krew zachowana przez drużynę z Kepna pozwoliła im na lepsze rozegranie końcówki spotkania i zdobycie trzech punktów. Mecz zakończył się wynikiem 24-21.

Do meczu z Kępnem podeszłyśmy zmotywowane, co zaowocowało wyrównaną pierwszą połową, w której szala zwycięstwa częściej przechylała się na naszą stronę. Jednak w drugiej części gry dały nam się we znaki braki składowe, niezadowalajaca skuteczność oraz liczne błędy techniczne. Liczymy, że następne spotkanie będziemy mogły zagrać w pełnym składzie i zaprezentować lepszą jakość gry – popwiedziała po spotkaniu rozgrywająca zespołu, Marlena Bej.

Kobierzyczanki zajmują obecnie w tabeli trzecie miejsce. W najbliższy weekend podejmą we własnej hali Bukowsko-Dopiewski KPR. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 24 października, na godz. 13:30.

SPR Kępno – KPR Gminy Kobierzyce II 24-21 (9-10)
SPR: Olejnik – Nowicka 5, Walczak 5, Przewdzięk 4, Skowrońska 3, Staniszewska 3, Gajewska 1, Kukotko 1, Kukuła 1, Orzechowska, Duchnik, Kaleta