Walentynkowy pojedynek z Ruchem

12 лют. 2021 |

Przed nami trzecia runda PGNiG Superligi kobiet. W 15. serii spotkań KPR Gminy Kobierzyce podejmie we własnej hali imiennika z Chorzowa. Mecz zaplanowano na niedzielę, 14 lutego, na godz. 13.

Przed nami trzecia runda PGNiG Superligi kobiet. W 15. serii spotkań KPR Gminy Kobierzyce podejmie we własnej hali imiennika z Chorzowa. Mecz zaplanowano na niedzielę, 14 lutego, na godz. 13.

Miniona połowa sezonu nie była dla Ruchu zbyt szczęśliwa. Zawodniczki ze Śląska triumfowały zaledwie dwa razy, co dało im łącznie pięć punktów. W ubiegły weekend uległy MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski 20-36. W środę klub poinformował o zmianie trenera – zespół poprowadzi teraz Vit Teleky, który wcześniej był szkoleniowcem Eurobudu JKS Jarosław.

  • Ostatnie mecze Ruchu nie należały do najlepszych. Widać, że dziewczyny potrzebują uwierzyć w to, że mogą wygrywać. Może właśnie nad tym będzie pracował nowy trener. Często zmiana na tym stanowisku dodatkowo motywuje zawodniczki, które chcą pokazać się z jak najlepszej strony przed nowym szkoleniowcem – powiedziała przed spotkaniem kapitan Kobierek, Mariola Wiertelak.

Ruch jest w stawce ostatni. Do kolejnych zespołów – Elbląga i Jarosławia – traci pięć oczek. Liderką drużyny, jeśli chodzi o atak, jest niewątpliwie Karolina Jasinowska

  • Silne strony zespołu z Chorzowa to na pewno gra zwodem w ataku pozycyjnym. Wszystkie zawodniczki “grają do bramki” i nie wiadomo, która danego dnia będzie najskuteczniejsza. Mocnym punktem tej drużyny jest również współpraca z obrotową, Karoliną Jasinowską, oraz aktywne skrzydłowe. . Na pewno do tego meczu podchodzimy jak do każdego innego. Nie ma łatwych spotkań w tym sezonie. W niedziele czeka nas trudny pojedynek – dodaje Wiertelak.

KPR Gminy Kobierzyce jest wiceliderem PGNiG Superligi kobiet. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej tracą do Zagłębia zaledwie trzy punkty. Tydzień temu pokonały na własnym parkiecie Młyny Stoisław Koszalin 30-21. Świetne zawody rozegrała wówczas Aleksandra Kucharska.  

Do tej pory, w najwyższej klasie rozgrywkowej, obie ekipy mierzyły się ze sobą jedenaście razy. Wszystkie spotkania wygrały kobierzyczanki – w tym sezonie triumfowały 36-22 oraz 31-22 – i to one są faworytkami czwartkowego starcia na własnym parkiecie. W tym sezonie

Niedzielne starcie pokaże zobacz.tv.

KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów
niedziela, 14.02.2021, godz. 13
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 Kobierzyce