Wrócić na zwycięski szlak. Kobierki podejmą Mistrzynie Polski

22 вер. 2020 |

Starcie z Mistrzem Polski – to zadanie czeka już w najbliższy piątek zawodniczki Edyty Majdzińskiej. Kobierzyczanki podejmą MKS Perłę Lublin w 3. serii PGNiG Superligi Kobiet. Spotkanie zaplanowane na godz. 17:15 pokaże TVP Sport.

Starcie z Mistrzem Polski – to zadanie czeka już w najbliższy piątek zawodniczki Edyty Majdzińskiej. Kobierzyczanki podejmą MKS Perłę Lublin w 3. serii PGNiG Superligi Kobiet. Spotkanie zaplanowane na godz. 17:15 pokaże TVP Sport.

W ubiegły weekend MKS mierzył się we własnej hali z Piotrcovią. Biało-zielone wygrały 28-26 i obecnie liderują tabeli. Wcześniej pokonały EUROBUD JKS Jarosław.

Przyjezdne dokonały przed sezonem wielu zmian. Pierwszym Trenerem zespołu został były selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski, Duńczyk Kim Rasmussen. Do drużyny dołączyło kilka nowych twarzy. Są to skrzydłowa Magda Balsam (poprzednio EUROBUD JKS Jarosław), młoda bramkarka Paulina Wdowiak (MTS Żory) oraz cztery zawodniczki zza granicy – Djurdjina Malović (Czarnogóra, wcześniej FTC-Rail Cargo Hungaria), Andrijana Tatar (Czarnogóra, wcześniej ZORK Jagodina – Serbia), Jaqueline Anastácio (Brazylia, wcześniej Rocasa Gran Canaria – Hiszpania) oraz Marina Razum (Chorwacja, wcześniej HC Dunărea Brăila – Rumunia). Z klubem pożegnały się za to m.in. Aneta Łabuda, Karolina Kochaniak czy Sylwia Matuszczyk.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej miały mniej udane rozpoczęcie nowej kampanii. Na inaugurację wygrały, co prawda z Ruchem Chorzów (36-22), ale w drugiej serii musiały uznać wyższość wicemistrzyń kraju. Kobierki przegrały dolnośląskie derby 19-24.

To nie był nasz dzień. Nie zrealizowałyśmy założeń taktycznych, które miałyśmy zaplanowane. Nie wyszło nam to spotkanie z Zagłębiem, ale przeanalizowałyśmy je i mam nadzieję, że nie popełnimy tych samych błędów przeciwko Lublinowi – powiedziała obrotowa Kobierek, Andjela Ivanović.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą w najwyższej klasie rozgrywkowej jedenastokrotnie. Ze wszystkich spotkań zwycięsko wyszły Mistrzynie Polski i to one są zdecydowanym faworytem piątkowego starcia.

Perła to bardzo wymagający przeciwnik. Mają teraz w składzie dużo nowych zawodniczek i trenera, i pewnie potrzebują jeszcze trochę czasu, żeby się lepiej zgrać, ale to mocniejszy zespół niż w poprzednim sezonie. Najważniejsza w tym meczu będzie obrona. Dziewczyny bardzo dobrze współpracują z kołem, ale groźny jest też rzut z drugiej linii. Każdy nasz błąd to będzie dla nich szansa na wyprowadzenie kontry i musimy na to uważać – dodaje Ivanović.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin
piątek, 25.09.2020, godz. 17:15
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 Kobierzyce

  • Bilety: http://ticketik.pl/#!/Organizator/68
  • Najważniejsze informacje: https://kprkobierzyce.pl/index.php/2020/09/19/wazne-informacje-przed-meczem-z-perla/
  • Transmisja TVP Sport: https://sport.tvp.pl/49893469/pilka-reczna-pgnig-superliga-kobiet-3-kolejka-kpr-gminy-kobierzyce-mks-perla-lublin-transmisja-na-zywo-online-stream