Wracamy do gry! Na początek Ruch.

8 вер. 2020 |

Startuje PGNiG Superliga kobiet! Po prawie pół roku przerwy do gry wracają kobierzyczanki, które w inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2020/2021 podejmą KPR Ruch Chorzów.

Startuje PGNiG Superliga kobiet! Po prawie pół roku przerwy do gry wracają kobierzyczanki, które w inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2020/2021 podejmą KPR Ruch Chorzów.

Ponad sześć miesięcy – tyle czasu minęło od ostatniego meczu Kobierek w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ostatnim pojedynku przed przerwaniem ligi z powodu pandemii koronawirusa podopieczne Edyty Majdzińskiej uległy Mistrzyniom Polski, Perle Lublin. Ostatecznie jednak zdobyły historyczne brązowe medale. Teraz w pierwszej serii PGNiG Superligi kobiet zmierzą się z ostatnią ekipą poprzedniego sezonu, Ruchem Chorzów.

Drużyna gości nie była zbyt aktywna na rynku transferowym. Do zespołu dołączyły trzy młode zawodniczki. Są to Agnieszka Iwanowicz ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku (KS Zgoda Ruda Śląska) oraz wychowanki klubu – Natalia Kolonko, która poprzednio reprezentowała pierwszoligowy SPR Olkusz, oraz Martyna Siemianowska z SMS-u Lubin.
Odeszła za to najskuteczniejsza zawodniczka Niebieskich z minionego sezonu, Magdalena Drażyk, która podpisała kontrakt z Piotrcovią oraz Klaudia Cygan, wracająca do Piotrkowa Tryb. z wypożyczenia.
Klub poinformował na swojej stronie internetowej o nieobecności na pierwszym ligowym meczu kontuzjowanych zawodniczek – Dominiki Nimsz, Agnieszki Iwanowicz i Michaliny Gryczewskiej.

W okresie przygotowawczym Ruch rozegrał sporo spotkań kontrolnych. Podopieczne Marcina Księżyka wzięły udział m.in. w memoriale Krzysztofa Kazimierskiego w Piotrkowie Tryb., na którym pokonały Młyny Stoisław Koszalin. Niebieskie okazały się również lepsze od rewelacji sezonu 2019/2020, zespołu z Jarosławia.

W Kobierzycach również nie doszło do zbyt wielu zmian kadrowych. Karierę zakończyły Julia Walczak oraz Elżbieta Piotrowska, a na ich miejsce pozyskano Małgorzatę Buklarewicz oraz Zuzannę Ważną. Obie reprezentowały przez ostatnie lata Zagłębie Lubin.

Podpieczne Edyty Majdzińskiej do sezonu przygotowywały się od początku lipca. W ciągu tych dwóch miesięcy rozegrały sparingi m.in. z Miedziowymi (remis oraz porażka), Perłą Lublin (porażka) czy Startem Elbląg (wygrana).

Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz nowego sezonu. Bardzo dobrze przepracowałyśmy okres przygotowawczy i po tak długiej przerwie już czujemy głód gry. Z Ruchu odeszła, co prawda, Magda Drażyk, która była bardzo mocnym punktem tej drużyny. Chorzów to jednak zespół złożony z bardzo charakternych, szybkich i zwodnych zawodniczek, które dobrze współpracują z obrotową. Jak pokazały sparingi w okresie przygotowawczym potrafią nawiązać walkę z każdym przeciwnikiem. Nie będzie to dla nas łatwy mecz, jednak trzy punkty muszą zostać w Kobierzycach – mówi Ola Tomczyk, rozgrywająca Kobierek.

Do tej pory, w najwyższej klasie rozgrywkowej, obie ekipy mierzyły się ze sobą dziewięć razy. Wszystkie spotkania wygrały kobierzyczanki i to one są faworytkami czwartkowego starcia na własnym parkiecie.

KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów
czwartek, 10.09.2020, godz. 19
Hala Sportowa im. Adama Wójcika
ul. Dębowa 20 Kobierzyce

Bilety dostępne są jedynie drogą elektroniczną na portalu Ticketik: http://kprkobierzyce.ticketik.pl/?fbclid=IwAR1I2uMvxgQBr5gVFnQdHIMUUlHmUVF0EFBLzLcz5AHlYdIXt_pEEXHCkYA#!/Organizator

Spotkanie będzie można obejrzeć na platformie Zobacz.tv : http://zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/585-kobierzyce-chorzow. Do końca września miesięczny abonament kosztuje jedynie 15,90 zł.