Wygrać na inaugurację – zapowiedź meczu z Piotrcovią

5 вер. 2019 |

Zbliża się moment, na który wszyscy czekali – po wakacyjnej przerwie wraca PGNiG Superliga Kobiet! Na inaugurację sezonu 2019/2020 kobierzyczanki podejmą we własnej hali MKS Piotrcovię.

Zbliża się moment, na który wszyscy czekali – po wakacyjnej przerwie wraca PGNiG Superliga Kobiet! Na inaugurację sezonu 2019/2020 kobierzyczanki podejmą we własnej hali MKS Piotrcovię.

Drużyna z łódzkiego od lat gości w elicie polskiego szczypiorniaka. Poprzedni sezon zakończyła na ósmej lokacie, mając na swoim koncie dziesięć wygranych spotkań. Ostatnio do Piotrcovii dołączyło aż pięć dziewczyn, w tym dwie brazylijskie rozgrywające. – To zespół, który jest w podobnej sytuacji jak my, czyli w dużej przebudowie. Jest tam bardzo dużo nowych, ciekawych zawodniczek i na pewno dużo będzie zależało od tego, jak przepracowały okres przygotowawczy i jak się zgrały na pozycjach – podkreśliła szkoleniowiec gospodyń, Edyta Majdzińska.

W Kobierzycach również doszło do sporych zmian. W sobotę na parkiecie zobaczymy m.in. Zoricę Despodovską i Andjelę Ivanović, które do tej pory reprezentowały MKS. Poza nimi, Trenerka kobierzyczanek ma do dyspozycji pięć innych zawodniczek, dla których to będzie pierwszy oficjalny występ w kobierzyckich barwach. W ubiegłym miesiącu KPR rozegrał aż jedenaście gier kontrolnych. W trakcie pierwszej edycji międzynarodowego turnieju Kobierzyce Cup pokonał m.in. aktualne wicemistrzynie kraju, Zagłębie Lubin. Wcześniej pojedynkował się także z Piotrcovią, a spotkanie to zakończyło się wygraną trójkolorowych. – Rzeczą, którą chcę podkreślić jest to, żeby się nie sugerować meczem towarzyskim z okresu przygotowawczego. To będzie sprawa, na którą będę mocno uczulała swój zespół w szatni.

Bilans bezpośrednich starć w najwyższej klasie rozgrywkowej jest równy – do tej pory było ich dziesięć, z pięciu zwycięsko wychodziły kobierzyczanki. Jak będzie tym razem?

Jestem absolutnie przekonana, że przepracowaliśmy tak dobrze okres przygotowawczy, że jeśli będziemy skoncentrowane i skupione na realizacji własnych zadań, to będziemy z siebie po meczu zadowolone – dodaje Majdzińska.

Impreza jest biletowana. Bilet w cenie 7 zł do nabycia przed wejściem. Dzieci i młodzież do lat 18 – wstęp wolny.

KPR Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
sobota, 7 września, godz. 17
Hala Sportowa im. Adama Wójcika w Kobierzycach