Wygrać w Koszalinie – zapowiedź meczu z Energą

13 жовт. 2018 |

Jednym z najciekawszych spotkań 6. kolejki PGNiG Superligi Kobiet będzie starcie pomiędzy KPR-em Kobierzyce a Energą AZS Koszalin.

Jednym z najciekawszych spotkań 6. kolejki PGNiG Superligi Kobiet będzie starcie pomiędzy KPR-em Kobierzyce a Energą AZS Koszalin.

„Jedziemy do Koszalina, na bardzo trudny teren” – słowa szkoleniowiec Edyty Majdzińskiej najlepiej oddają charakter niedzielnego spotkania. Energa to wicelider tabeli, mający na swoim koncie cztery zwycięstwa i zaledwie jedną porażkę – po rzutach karnych w Lublinie. Rozgrywająca koszalinek, Romana Roszak, jest obecnie drugą najlepszą rzucającą ligi, ze średnią ośmiu bramek na mecz. Wtórują jej Tamara Smbatian, Paulina Tracz i Monika Michałów.

Kobierzyczanki są niepokonane od czterech spotkań. W ubiegły weekend pokonały pewnie UKS PCM Kościerzynę i znajdują się w tabeli tuż za podium. Najskuteczniejsze w szeregach KPR-u wciąż pozostają Anna Mączka, Mariola Wiertelak oraz Marta Dąbrowska.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga. Wówczas lepsze okazały się podopieczne Edyty Majdzińskiej, które wygrały 25-20. Jak będzie tym razem?

Transmisję z meczu znajdziecie na: http://zobacz.tv/sport/266-energa-azs-koszalin-kpr-gminy-kobierzyce.

Energa AZS Koszalin – KPR Kobierzyce

niedziela, 14 października, godz. 16:30

Hala Sportowa ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie

Pozostałe spotkania:

  1. Korona Handball Kielce – Arka Gdynia
  2. EKS Start Elbląg – SPR Pogoń Szczecin (17.10)
  3. KPR Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra
  4. UKS PCM Kościerzyna – Metraco Zagłębie Lubin 20-45
  5. MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – MKS Perła Lublin