Wygrywamy w Koszalinie!

18 вер. 2019 |

Kobierzyczanki zdobyły w środę kolejne ważne punkty w PGNiG Superlidze Kobiet. Po emocjonującym boju pokonały w Koszalinie tamtejszą Piłkę Ręczną 23-26 (12-13).

Kobierzyczanki zdobyły w środę kolejne ważne punkty w PGNiG Superlidze Kobiet. Po emocjonującym boju pokonały w Koszalinie tamtejszą Piłkę Ręczną 23-26 (12-13).

Spotkanie zaczęło się od trafienia gospodyń. KPR miał początkowo spory problem ze skutecznością – piłka trafiała w słupki bądź poprzeczki, skutkiem czego podopieczne Anity Unijat wypracowały nieznaczną przewagę (4-2 w 9′ , 8-6 w 20′). Nie dominowały jednak na parkiecie i pozwoliły przyjezdnym szybko złapałać wiatr w żagle. Po raz kolejny doskonale spisywał się duet Jakubowska – Despodovska. Walka toczyła się w zasadzie punkt za punkt, a żadna ze stron nie odpuszczała nawet na moment. Wynik pierwszej połowy ustaliła na kilka sekund przed gwizdkiem macedońska rozgrywająca KPR-u.

Na tym etapie spotkania trudno było wskazać, kto dopisze na swoje konto punkty, bowiem obie drużyny walczyły niezwykle ambitnie W 39. minucie mieliśmy jeszcze remis po 15. Koszalinianki utrzymywały, co prawda, kontakt, ale to ekipa Edyty Majdzińskiej czuła się pewniej na boisku, a w bramce świetnymi interwencjami popisywała się Beata Kowalczyk. Przy stanie 17-18 kobierzyczanki trafiły do siatki gospodyń trzy razy z rzędu, co zdecydowanie pomogło im kontrolować dalszy przebieg pojedynku. Wpływ na rezultat miały na pewno także indywidualne wykluczenia Piłki Ręcznej, w tym dwie kary w końcowej fazie pojedynku. Pierwsze trafienia w nowych barwach zaliczyła Ola Tomczyk, przypieczętowując zwycięstwo ekipy z Dolnego Śląska. Spotkania zakończyło się przy stanie 23-26.

KPR ma już sześć punktów i po trzeciej serii PGNiG Superligi Kobiet zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Teraz zawodniczki i Kibiców czeka przerwa w rozgrywkach związana z meczem reprezentacji. Na początku października kobierzyczanki podejmą we własnej hali Ruch Chorzów.

Piłka Ręczna Koszalin – KPR Kobierzyce 23-26 (12-13)

PR: Sach, Prudzienica, Filończuk – Nowicka, Mączka 1, Harić 3, Smolinh 2, Borysławska, Mazurek 4, Andriichuk 2, Han 4, Volovnyk, Tkacz, Rycharska 3, M. Tomczyk 1, Urbaniak 3

KPR: Kowalczyk, Zima – Kucharska, A. Tomczyk 3, Walczak, Wicik, Jakubowska 8, Koprowska, Despodovska 7, Wiertelak 5, Janas 1, Ivanović 1, Michalak 1.