Z Elbląga bez punktów

19 жовт. 2019 |

Podopieczne Edyty Majdzińskiej nie zdołały utrzymać zwycięskiej passy i z Elbląga wrócą na tarczy. Po zaciętym meczu przegrały ze Startem 25-28.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej nie zdołały utrzymać zwycięskiej passy i z Elbląga wrócą na tarczy. Po zaciętym meczu przegrały ze Startem 25-28.

Początek spotkania zupełnie nie zapowiadał ostatecznej porażki. Wynik otworzyła Julia Walczak, a chwilę później po trafieniu Moniki Koprowskiej było już 4-2. Wówczas o swoich umiejętnościach przypomniała wszystkim Milica Rancic, która trzema szybkimi bramkami wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Gospodynie grały zdecydowanie spokojniej, popełniały zdecydowanie mniej błędów. Kobierzyczanki często miały problem z wykończeniem lub tempowym przeprowadzeniem akcji. Dzięki temu Start wypracował sobie jeszcze przed przerwą przewagę (13-10).

Po zmianie stron KPR próbował odwrócić losy spotkania, ale było to zadanie niezwykle trudne. W zaledwie kwadrans elblążanki za sprawą duetu Pękala – Shupyk odskoczyły na sześć trafień. Po drugiej stronie sprawy w swoje ręce wzięła Kinga Jakubowska, która wpisała się do protokołu meczowego aż dziesięć razy, ale było to za mało. Przyjezdne potrafiły, co prawda, zmniejszyć rozmiar strat, a nawet sprawić, że kibicom z Kobierzyc wróciła nadzieja na zdobycie choć punktu, ale niestety nie były w stanie dogonić przeciwniczek. Nie pomogło nawet podwójne osłabienie Startu. Gospodynie zachowały zimną krew do końca i nie dały sobie odebrać triumfu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się ich Startu 28-25. MVP w drużynie trójkolorowych uznano Monikę Koprowską.

Elbląg, dzięki wygranej, przeskoczył rywalki w tabeli i obecnie jest trzeci. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej plasują się tuż za podium. Już w środę czeka je kolejne wyzwanie, bowiem na Dolny Śląsk przyjedzie Mistrz Polski, Perła Lublin. Spotkanie zaplanowano na godz. 18.

EKS Start Elbląg – KPR Kobierzyce 28-25 (13-10)
EKS: Orowicz, Pająk – Pękala 6, Shupyk 6, Rancic 5, Dronzikowska 4, Garncarczyk 2, Trbovic 2, Cygan 1, Stapulewiecz 1, Waga 1, Choromańska
KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 10, Koprowska 3, Ivanović 2, Walczak 2, Wicik 2, Wiertelak 2, Despodovska 1, Janas 1, Piotrowska 1, Tomczyk 1, Kucharska, Michalak