Za dużo błędów, by wygrać. Kobierki II z porażką

24 жовт. 2020 |

Podopieczne Grażyna Janczak i Mariusza Łyszczyńskiego poniosły kolejną porażkę w II lidze piłki ręcznej kobiet. Nasze rezerwy przegrały we własnej hali z liderem, Bukowsko-Dopiewskim KPR-em 22-30.

Podopieczne Grażyna Janczak i Mariusza Łyszczyńskiego poniosły kolejną porażkę w II lidze piłki ręcznej kobiet. Nasze rezerwy przegrały we własnej hali z liderem, Bukowsko-Dopiewskim KPR-em 22-30.

Kobierzyczanki po trafieniu Magdaleny Leśniak prowadziły 2-1, ale wówczas trzema bramkami odpowiedziały przyjezdne. Ich autorką byla skrzydłowa zespołu, Agata Jaśkowiak. Kobierki popełaniały sporo błędów i często nie wykorzystywały z trudem wypracowanych sytuacji rzutowych. Goście zdobywali za to punkty seriami, sukcesywnie powiększając swoje prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11-16.

Po zmianie stron lider tylko zwiększał dystans. W świetnej dyspozycji były Joanna Korytowska oraz Anna Osińska. Kobierzyczanki nie były w stanie nawiązać walki. Z dobrej strony pokazały się jednak młode zawodniczki – Justyna Pawełek oraz Kamila Smoleń, które na co dzień występują w zespole juniorek młodszych. Kobierki przegrały mecz 22-30.

Dzisiaj, już po raz kolejny zresztą, nie zagrała nam skuteczność i zrobiłyśmy sporo błędów. Wydaje mi się, że było ich około dwudziestu. Nie da się, nie wykorzystując stuprocentowych sytuacji i co drugą piłkę wyrzucając w aut, wygrać meczu. To były takie rzeczy, po których traciłyśmy bramki. Przeciwniczki pokarały nas kontrami. Dostałyśmy znowu mocną lekcję i nie wiem do końca, z czego to wynika. Brakuje nam koncentracji, zaczynamy spotkanie od błędów i później nie możemy się z tego podnieść – powiedziała po spotkaniu trenerka zespołu, Grażyna Janczak.

W kolejnym spotkaniu KPR zmierzy się w Gnieźnie, z tamtejszym MKS-em. Spotkania zaplanowano na niedzielę, 8 listopada.

https://www.facebook.com/kprkobierzyce/photos/a.462030333961944/1960597360771893

KPR Gminy Kobierzyce II – Bukowsko-Dopiewski KPR 22-30 (11-16)
Kobierki: Kiepura, Staszewska – Brzoza 2, Kowalczyk, Leśniak 3, Pawełek 4, Bej 3, Smoleń 2, Lech 4, Barańska, Siekańska, Janczak, Capote-Światłowska, Kluj 1, Janecka 2
Karne: 4/5
Kary: 6 min. (Pawełek, Janecka, Brzoza)
KPR: Gogulska, Hypka – Rychlik, Wiśniewska, Kaczmarek 1, Osińska 6, Napierała 1, Dominiczak 2, Bartczak 1, Korytowska 8, Perz 1, Wosińska, Jaśkowiak 6, Lisiecka, Czubeck 2, Hanyż
Karne: 4/4
Kary: 8 min. (Osińska, Dominiczak, korytowska x2)