Zdobyć punkty na trudnym terenie

14 бер. 2022 |

W 20. serii PGNiG Superligi kobiet dojdzie do starcia dwóch zespołów, które są głównymi kandydatami do zdobycia brązowego medalu w tym sezonie. KPR Gminy Kobierzyce zagra na wyjeździe z EUROBUDEM JKS-em Jarosław. Spotkanie transmitowane będzie w TVP Sport.

W 20. serii PGNiG Superligi kobiet dojdzie do starcia dwóch zespołów, które są głównymi kandydatami do zdobycia brązowego medalu w tym sezonie. KPR Gminy Kobierzyce zagra na wyjeździe z EUROBUDEM JKS-em Jarosław. Spotkanie transmitowane będzie w TVP Sport.

Jarosławianki plasują się w ligowej tabeli tuż za KPR-em, do którego tracą zaledwie trzy punkty. Dotychczas wygrały dziesięć spotkań i poniosły osiem porażek. W poprzedniej serii JKS pewnie pokonał EKS Start Elbląg 30-24, przedłużając swoją serię zwycięstw do trzech.

Wiodącą postacią w zespole z Jarosławia jest skrzydłowa Magda Balsam, która ze średnią ponad sześciu zdobytych bramek na mecz jest drugą najskuteczniejszą zawodniczką w lidze. Często trafiają także Valiantsina Nestsiaruk oraz Aleksandra Zimny.

Kobierki mają za sobą ligową przerwę ze względu na zgrupowanie kadry Polski, w którym brały udział m.in. Zuzanna Ważna i Barbara Zima. Tydzień temu wicemistrzynie kraju zapewniły sobie historyczny awans do półfinału PGNiG Pucharu Polski, pokonując na własnym parkiecie Suzuki Koronę Handball Kielce 43-23.

To właśnie w rozgrywkach pucharowych kobierzyczanki i jarosławianki mierzyły się ze sobą ostatni raz. Na początku lutego podopieczne Edyty Majdzińskiej wyeliminowały JKS w 1/8 finału, wygrywając po ciekawym meczu 23-21. Dobre zawody rozegrała wówczas m.in. Zorica Despodovska, a w zespole gościń wyróżniała się bramkarka, Weronika Kordowiecka.

– Chcemy się jak najlepiej przygotować do tego spotkania, analizujemy błędy, które popełniałyśmy w poprzednich meczach. Jesteśmy mocno zmotywowane – powiedziała obrotowa Kobierek, Aleksandra Olek.

Wtorkowy mecz jest bardzo ważny dla układu ligowego podium. Obie drużyny otwarcie mówią o tym, że ich celem jest zdobycie brązowego medalu, dlatego każde punkty będą cenne, zwłaszcza te wywalczone w bezpośrednim meczu.

– W drużynie panuje mocna koncentracja. Wszystkie zdajemy sobie sprawę, że to dla nas bardzo ważny mecz, bardzo wymagający. O zwycięstwie decydować będą szczegóły, także znając dojrzałość mojego zespołu, mogę powiedzieć, że będziemy niezwykle skupione na tym meczu – dodała trenerka KPR-u, Edyta Majdzińska.

W pierwszej rundzie tego sezonu lepsze były jarosławianki, które wygrały we własnej hali 26-25, w meczu rewanżowym lepsze były Kobierki, zwyciężające 28-24. Oba zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej mierzyły się ze sobą osiem razy. Bilans spotkań przemawia na korzyść Kobierek, które wygrały siedmiokrotnie.

20. seria PGNiG Superligi kobiet
EUROBUD JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce
Wtorek, 15 marca, godz. 19
Transmisja TVP Sport