„O zwycięstwie zadecydują detale” – zapowiedź meczu z Zagłębiem

8 lut 2020 |

W 16. serii PGNiG Superligi Kobiet dojdzie do bardzo ciekawego starcia. Naprzeciwko siebie stanie 2 i 3 drużyna ligi – Metraco Zagłębie Lubin oraz KPR Kobierzyce. Czekają nas więc dolnośląskie derby!

W 16. serii PGNiG Superligi Kobiet dojdzie do bardzo ciekawego starcia. Naprzeciwko siebie stanie 2 i 3 drużyna ligi – Metraco Zagłębie Lubin oraz KPR Kobierzyce. Czekają nas więc dolnośląskie derby!

Srebrne medalistki z ubiegłego sezonu są ostatnio w doskonałej formie. Pokonały m.in. bezpośrednie rywalki do złota, MKS Perłę Lublin, dzięki czemu obecnie tracą do nich zaledwie trzy punkty. W poprzedniej serii wygrały z beniaminkiem z Jarosławia 33-23. Było to siódme z rzędu zwycięstwo podopiecznych Bożeny Karkut.

  • To będzie bardzo emocjonujący pojedynek. Aktualnie mamy 1-1, czyli wygraną w Kobierzycach i porażkę w Lubinie . Jesteśmy sąsiadami w tabeli, dzieli nas tylko 5 punktów, dlatego jest to arcyważny mecz. Do mocnych stron Zagłębia należy kontratak , który musimy wyeliminować poprzez nasza skuteczną grę w ataku. Należy zwrócić także uwagę na dobra dyspozycję powracającej po kontuzji Małgorzaty Mączki. Zagłębie jest to dobrze nam znany przeciwnik, więc o zwycięstwie zadecydują detale oraz dyspozycję dnia. Dodatkowych emocji może dodać fakt, że jest to spotkanie derbowe. – podkreśla Elżbieta Piotrowska, obrotową KPR-u Kobierzyce.

Dla kobierzyczanek będzie to trzecie z kolei domowe spotkanie. W ubiegły weekend pokonały zespół Piotrcovii, co oznacza, że są niepokane we własnej hali od czterech meczy.

W pierwszej serii górą był KPR, w drugiej – Metraco. Bilans wszystkich dotychczasowych spotkań przemawia na korzyść Zagłębia (7/10). Derby rządzą się swoimi prawami.

Transmisję ze spotkania obejrzeć można na antenie TVP Sport. Bilety w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy dostępne będą przy wejściu na halę.

KPR Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin

niedziela, 9 lutego, godz. 19:15

Hala Sportowa ul. Dębowa 20 w Kobierzycach

Pozostałe spotkania:

  1. MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – EKS Start Elbląg 26-32
  2. MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 33-21
  3. EUROBUD JKS Jarosław – Młyny Stoisław Koszalin