„Wygra ten, kto popełni mniej błędów” – zapowiedź meczu z Koszalinem

16 wrz 2019 |

KPR Kobierzyce nie ma zbyt wiele czasu na świętowanie sobotniego zwycięstwa w derbach. Już w środę zmierzy się bowiem w wyjazdowym spotkaniu z Koszalinem.

KPR Kobierzyce nie ma zbyt wiele czasu na świętowanie sobotniego zwycięstwa w derbach. Już w środę zmierzy się bowiem w wyjazdowym spotkaniu z Koszalinem.

Zawodniczki Anity Unijat mają za sobą zdecydowanie nieudany start. W pierwszej serii przegrały z Perłą Lublin, a tydzień później całkowicie niespodziewanie straciły punkty z beniaminkiem ligi, drużyną z Jarosławia 25-24. Z zerowym dorobkiem plasują się na siódmym miejscu w tabeli.

-Przede wszystkim jest to zespół, który tak jak my, był w przebudowie. Odeszły z niego znaczące postacie, mam na myśli Tamarę Smbatian czy Monikę Michałów, która zakończyła karierę. Jest też sporo wzmocnień, zakontraktowano m.in. doświadczoną Ukrainkę na prawe rozegranie. Bardzo dobrze zagrała w poprzednim meczu – wylicza bramkarka KPR-u, Beata Kowalczyk. Warto zaznaczyć, że barwy koszalińskiej Piłki Ręcznej reprezentuje w tym sezonie także doskonale znana w Kobierzycach Anna Mączka. – Dziewczyny grają szybko, bazują na tym, żeby wyprowadzać skrzydłowe, a te skrzydła są bardzo szybkie. Mają też dobrą kołową i szczelną obronę. Trudno mi wskazać słabsze strony przeciwnika, zdecydowanie więcej jest tych dobrych.

Zupełnie odmienne nastroje panują w Kobierzycach. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej nie zdobyły, co prawda, punktów na inaugurację, ale w poprzedniej serii pokonały w dolnośląskich derbach jednego z pretendentów do złotego medalu, Zagłębie Lubin 27-26. Z takim bilansem plasują się tuż za ligowym podium.

Dotychczas, obie drużyny stawały naprzeciw siebie ośmiokrotnie. Zaledwie raz z tych starć zwycięsko wyszedł KPR.

-Koszalin będzie grał teraz pierwsze spotkanie u siebie, a przegrały poprzednie dwa mecze. To na pewno ogromna motywacja, żeby przed własną publicznością pokazać, że to były wypadki. My także miałyśmy wpadkę na początku, ale w drugiej serii zagrałyśmy już bardzo dobrze, zarówno w ataku, jak i w obronie. Musimy to powtórzyć. Będzie to wyrównany pojedynek i wygra ten, kto popełni mniej błędów, ale my jedziemy tam po punkty – dodaje Kowalczyk.

Piłka Ręczna Koszalin – KPR Kobierzyce
środa, 18 września, godz. 18
Hala Sportowa w Koszalinie, ul. Śniadeckich 4

Pozostałe spotkania:

  • KPR Ruch Chorzów – SPR JKS Jarosław
  • Start Elbląg – MKS Perła Lublin
  • Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.